Депутата, одного из главных фигур в образовании города О.Зайцеву обвиняют во взятке (обновляется)

Сотрудники Департамента защиты экономики Нацполиции выявили схему "оплаты" студентами дипломных работ и успешной сдачи госэкзаменов в филиале Донецкого университета, расположенного в Константиновке. 

Правоохранители провели оперативные мероприятия одновременно в Константиновке Донецкой области и Виннице.

Отмечается, что ранее правоохранители задокументировали получение директором филиала Ольгой З. $700 за успешную защиту дипломов двумя студентами. Однако 24 июля во время передачи оставшейся суммы взятки в $300, когда она отдавала купленные дипломы, ее задержали. 

СМИ сообщают, что часть полученных средств взяточница положила на банковскую карточку заведующего одной из кафедр ДонНУ им. В. Стуса в Виннице. 

В связи с этим полиция Донецкой и Винницкой областей совместно проводили обыски в помещениях как Константиновского филиала, так и главного вуза, а также по месту жительства задержанной преподавательницы в Донецкой области. 

Сообщается, что мероприятия проводились в рамках уголовного производства, открытого по части 3 статьи 368 (принятие предложения, обещания или получения неправомерной выгоды должностным лицом) УК Украины.

Как сообщал "ОстроВ", руководитель Константиновского филиала Донецкого национального университета Ольга Зайцева разоблачена на вымогательстве денежных средств от студентов.

***

Подробности в завтравшнем (от 26.07) выпуске "Провинции"

=================================================================

26.07.2017 - 

ОФІЦІЙНА ЗАЯВА

У зв’язку з поширенням викривленої інформації у межах вітчизняного медіапростору Донецький національний університет імені Василя Стуса вважає за потрібне офіційно заявити: 24 липня 2017 року відповідно до Ухвал слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області від 19 липня 2017 року в приміщеннях Донецького національного університету імені Василя Стуса було проведено певні слідчі дії. Вони проводилися в межах досудового розслідування з кримінального провадження, порушеного за ч. 3 ст. 369 - 2 Кримінального кодексу України (Зловживання впливом). Наголошуємо, що кримінальне впровадження порушено не за припущенням фактів хабарництва, зловживання службовим становищем чи підробки документів. Перевіряється лише інформація щодо нібито пропозиції керівника Костянтинівської філії вплинути на прийняття рішення завідувачем кафедри Університету. Так, 24 липня 2017 року до кабінету тимчасово виконуючого обов’язки ректора з’явилися співробітники Національної поліції Донецької області, які пред’явили відповідні документи та ухвали суду про надання дозволів на проведення обшуків. З метою найшвидшого з’ясування істини та встановлення достовірності подій керівництво університету сприяло і надало співробітникам поліції необхідні речі, документи та пояснення. Фактично, обшуку (у класичному його розумінні) не було. Було проведено тимчасове вилучення речей та документів, детальне оформлення яких зайняло багато часу. Наразі триває процес досудового розслідування, тобто перевірка інформації. На даний час жоден співробітник університету не затриманий, до жодного співробітника не застосовано запобіжних заходів, про підозри не повідомлялося. Просимо до часу завершення розслідування не поспішати зі звинуваченнями та висновками на адресу Університету та представників його колективу.

Прес-центр ДонНУ імені Василя Стуса Фото Донецький національний університет імені Василя Cтуса.

Справа № 234/10125/17

Провадження № 1-кс/234/3422/17

====================================================================

12 липня 2017 року  -

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

м. Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області у складі: слідчого судді Карпенко О.М., при секретарі Аксеніної В.М., за участю слідчого Ткаченка П.Г., розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1, яке погоджено з прокурором відділу управління нагляду прокуратури Донецької області юристом першого класу ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей та документів, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1, яке погоджено з прокурором відділу управління нагляду прокуратури Донецької області юристом першого класу ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей та документів, відповідно до матеріалів досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017050000000025 від 16.01.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 369-2 КК України.

У своєму клопотанні слідчий просив суд здійснити розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів без виклику осіб, у володінні яких перебуває інформація.

Із клопотання вбачається, що слідчим управлінням ГУНП в Донецькій області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №12017050000000025 внесеному до Єдиного реєстру досудового розслідування 16.01.2017 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.369-2 КК України.

Попередня правова кваліфікація прийняття пропозиції, обіцянки, або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 16.01.2017 року до СУ ГУНП в Донецькій області із заявою звернувся гр. А., який просить притягнути до відповідальності директора Костянтинівської філіі Донецького Національного університету ім. Василя Стуса ОСОБА_3, яка одержала від гр-на А. неправомірну вигоду за вплив на прийняття рішення посадовою особою - завідуючого кафедри політології та державного управління Донецького Національного університету ім. В.Стуса ОСОБА_4 за написання та захист дипломних робіт гр-на А. та його сестри, а також успішне складання останніми державних іспитів.

В ході досудового розслідування встановлено, що з 2011 року по теперішній час гр.-н А. та його сестра навчаються на заочній формі навчання у Костянтинівському філіалі Донецького Національного Університету імені ОСОБА_5 на історичному факультеті, спеціальність політологія. Оплату за навчання вони не перераховують, так як навчаються за рахунок держави. Директором філії є ОСОБА_3

У вересні 2016 року ОСОБА_3, залякуваннями та вмовляннями підбурила гр-на А. до надання неправомірної вигоди посадовій особі за виконання дій які входять до її компетенції та в подальшому своїми діями (надання номеру банківської карти, постійними дзвінками) сприяла отриманню завідуючим кафедри політології та державного управління Донецького Національного університету ім. В.Стуса ОСОБА_4 неправомірної вигоди за отримання останніми дипломів, та успішне складання курсової роботи.

При цьому, коли гр.-н А. надасть цю грошову суму, їм не прийдеться їхати до Вінниці куди всі студенти поїдуть і таким чином для них все буде зараховано автоматично, таким чином ОСОБА_3 своїми діями створювала обставини передачі їй неправомірної вигоди.

Після чого гр-н А. усвідомивши незаконність вимог останньої звернувся до правоохоронного органу з заявою про вчинення злочину, виявивши бажання взяти участь у заходах по викриттю злочинної діяльності ОСОБА_3 та ОСОБА_4

20.01.2017 в денний час доби гр-ном А. була передана частина неправомірної вигоди ОСОБА_3 для передачі ОСОБА_4 за успішне складання курсової роботи в розмірі 500 доларів США, які ОСОБА_3 наказала перерахувати в гривневому еквіваленті на банківську картку ОСОБА_4, так як останній буде за неправомірну вигоду від нього сприяти у лояльному відношенні при захисті курсової роботи та в подальшому видачі диплому про закінчення вказаного навчального закладу.

Відповідно до рапорту ст.о/у УЗЕ в Донецькій області ДЗЕ НПУ ОСОБА_6 про виконання доручення слідчого була надана інформація про те, що ОСОБА_3 залякуваннями та вмовляннями підбурює студентів Костянтинівської філії ДонНУ до надання неправомірної вигоди викладачам ДонНУ ім. Василя Стуса та іншим посадовим особам вказаного навчального закладу за виконання ними дій, які входять до їх компетенції та в подальшому своїми діями (надання номеру банківської карти, постійними дзвінками) сприяє отриманню неправомірної вигоди викладачами ДонНУ.  

З метою приховування злочинної діяльності ОСОБА_3І, остання надає студентам реквізити банківських карт викладачів ДонНУ, на яку останні перераховують грошові кошти в якості неправомірної вигоди, за успішну здачу сесії, захисту курсових робіт, тощо.

Таким чином, ОСОБА_3 надала студентам ДонНУ реквізити банківської карти «ПРИВАТ БАНК» № 5457 0822 3439 4984, яка належить ОСОБА_7, останні дистанційно перерахували грошові кошти в якості неправомірної вигоди за сприяння останнім у складанні сесії, захисту курсових робіт, тощо.

Під час досудового розслідування, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин скоєного злочину, їх належної правової оцінки та встановлення винних, виникла необхідність у вилученні, дослідженні та долучені до матеріалів кримінального провадження документів, які містять охоронювану законом банківську таємницю, а саме відомостей щодо руху грошових коштів по картковому рахунку № 5457 0822 3439 4984, відкритих у ПАТ КБ «ПРИВАТ БАНК», оскільки дана інформація містить відомості про обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, зокрема, про спосіб вчинення злочину, а матеріальні носії цієї інформації є доказами у кримінальному провадженні.

Вказані відомості знаходяться у посадових осіб ПАТ КБ «ПРИВАТ БАНК», розташованому за адресою: Україна, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги 50 та становлять охоронювану законом банківську таємницю і не можуть бути добуті іншим способом, ніж вилучення таких документів у посадових осіб зазначеної банківської установи на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Вислухавши слідчого, який просив задовольнити клопотання, дослідив письмові матеріали, додані до клопотання, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що слідчим управлінням ГУНП в Донецькій області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №12017050000000025 внесеному до Єдиного реєстру досудового розслідування 16.01.2017 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.369-2 КК України.

В судовому засіданні встановлено, що перелічені документи містять відомості, які становлять банківську таємницю, та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №12017050000000025 від 16.01.2017 року.

Крім того, слідчим доведена можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, крім того, зазначена інформація, що міститься в цих документах, сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні.

Враховуючи, що у матеріалах достатньо підстав вважати, що вище вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, клопотання підлягає задоволенню.

При розгляді клопотання, учасники процесуальної дії клопотання про застосування технічних засобів фіксування не робили. Відповідно до ст. 107 КПК України фіксація судового розгляду клопотання, технічними засобами, не проводилась.

Керуючись ст.ст. 40131132159-164 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1, яке погоджено з прокурором відділу управління нагляду прокуратури Донецької області юристом першого класу ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати слідчому СУ ГУ НП в Донецькій області Ткаченку Петру Георгійовичу, слідчому СУ ГУНП в Донецькій області ОСОБА_8, старшому слідчому в ОВС ГУ НП в Донецькій області підполковнику поліції ОСОБА_9, старшому оперуповноваженому УЗЕ в Донецькій області ДЗЕ НПУ ОСОБА_6, оперуповноваженому УЗЕ в Донецькій області ДЗЕ НПУ ОСОБА_10 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів - відомостей щодо руху грошових коштів по картковому рахунку № 5457 0822 3439 4984, що містить охоронювану законом банківську таємницю, шляхом їх ознайомлення, здійснення копіювання (в тому числі в електронному вигляді) та вилучення (здійснити виїмку) в оригіналі, які знаходяться в розпорядженні посадових осіб ПАТ КБ «ОСОБА_11, розташованому за адресою: 49094, Україна, м. Дніпро, вул. набережна Перемоги, 50, в період часу з 01.01.2017 року до теперішнього часу щодо :

виписки по картковому рахунку № 5457 0822 3439 4984 із відображенням руху коштів по даній платіжній картці (детальне розшифрування всіх транзакцій, способу, дати, суми надходження коштів, а також способу, дати, контрагентів та суми списання/зняття/перерахування коштів цієї картки);

-осіб, які перераховували кошти на вказану картку (П.І.Б., фотокартка, контактний номер телефону, дислокація, номер картки або розрахункового рахунку, тощо);

-осіб, які знімали кошти з вказаної платіжної карти (місце розташування банкоматів, та/або відділень, банку, де відбувалося зняття коштів), фотокарток із оперативних камер, інстальованих у банкоматах/платіжних терміналах, та встановлених у операційних залах відділень банку, цих осіб, а також номерів кореспондуючих рахунків, їх власників та дислокації, у разі безготівкової операції.

Строк дії ухвали встановити до 12.08.2017 року.

Розяснити, що згідно ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Виготовити ухвалу у двох примірниках, один з яких залишити у матеріалах справи №1-кс/234/3422/17, а другий надати ініціатору розглянутого клопотання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

    

Слідчий суддя Краматорського

     міського суду                                         ОСОБА_12

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/67783047