Еко-інспекція попереджає: спалюєш, рубиш - вдарять "по карману" чи сядеш

В осінній період у Костянтинівці та районі особливо загострюється питання спалювання опалого листя.

Але за літній період в листі накопичується велика кількість шкідливих речовин, які при спалюванні потрапляють у повітря та легені людини. При згоранні, крім вуглекислого газу, виділяються солі металів, пестициди і навіть радіонукліди. Мало того, усі ми знаємо, як горить листя – верхівка згорає, а в глибині вогнища продовжується тління. При такому згоранні без доступу кисню виділяється бензаперен - речовина не просто небезпечна, але й канцерогенна. Палене листя може викликати алергічні реакції та захворювання дихальних шляхів. Більш корисним буде закопування опалого листя, яке впродовж року перетвориться на добриво для рослин. Також нагадуємо, що за спалювання опалого листя передбачена адміністративна відповідальність з накладенням штрафу 340 грн.

Одним з гострих питань, які потребують уваги, є також вирубування дерев та пошкодження рослинності для особистої потреби, топки, так як наш регіон знаходиться переважно в степовій зоні, де дерева насаджені штучно для поліпшення природних ресурсів, тобто запобіганню ерозій землі, водоохоронних та санітарно гігієнічних функцій. Адже незаконна порубка дерев загрожую можливістю зсуви ґрунтів, повені тощо. Внаслідок чого повноцінному життю людини спричиняється матеріальна та нематеріальна шкода, а інколи створюється небезпека життю, здоров’ю, нас та наших дітей.

Згідно зі статтею 246 Кримінального Кодексу України, за незаконну порубку дерев і чагарників, що заподіяло істотну шкоду, може бути застосовано такі види покарань: штраф 1700 грн, арешт на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до 3 років, позбавлення волі на той самий строк.

А.Ващаний, перший заступник начальника Держекоінспекції Донецької області.