10 вагомих переваг пластикових піддонів: просте й практичне рішення для логістичних завдань

Сучасні підприємства дедалі частіше переходять на нові методики транспортування та складування продукції. Найбільш вигідним у цій ситуації стали пластикові піддони SSK, які використовуються практично у всіх галузях. У харчовій та фармацевтичній діяльності такі вироби стали невід'ємною частиною логістичного процесу. На відміну від своїх дерев'яних “попередників” така полімерна тара легко миється, не накопичує вологу і запахи, піддається дезінфікаційній обробці. Але найголовнішим фактом стає те, що піддони з пластику повторно перероблюються.

Перелік важливих плюсів піддонів з пластику 

Пластикові піддони наділені спектром позитивних якостей, таких як:

  1. Довговічність. Термін експлуатації полімерних ящиків у кілька разів вищий дерев'яних, та прослужити вони можуть до 10 років.
  2. Стійкість до впливу зовнішніх факторів і температурних перепадів. При цьому їх маса не залежить від погодних умов та ступеня холоду та теплоти.
  3. Економічність, що досягається багатооборотністю виробів. Крім того, їх можна вкладати один в один, що дозволить зменшити фінансові витрати при зберіганні та транспортуванні.
  4. Екологічність. Пелети виготовлені з нетоксичних матеріалів, які згодом без проблем утилізуються та переробляються.
  5. Гігієнічність. На відміну від дерев'яних аналогів, полімерна тара не піддається поразці пліснявою, грибком і не притягує комах. Існує можливість їх санації хімічними розчинами, а також пароструминна обробка та чищення.
  6. Легкість обслуговування та дрібного ремонту. При незначних пошкодженнях пластик можна запаяти, що не вплине на початкові параметри піддона.
  7. Відповідність усім європейським вимогам та нормам.
  8. Естетичний вигляд. Палети можна пофарбувати, промаркувати та нанести необхідний логотип, що зробить виріб рекламним носієм.
  9. Вантажопідйомність – важливий критерій. Залежно від можливого тоннажу, модельний ряд пластикових піддонів класифікують на: універсальні пелети, що витримують навантаження до 1200 кг; полегшені (вкладені вироби), які зносять до 800 кг ваги; посилені: динамічне навантаження на які становить 1250 кг, а статичне - 1 тонну; гігієнічні - здатні винести 700/1200 кг (динаміка та статика).
  10. Технологічність. Особливістю пластикових піддонів є те, що для виготовлення полімерних ящиків застосовується смола різних типів, завдяки чому при литті виходять гладкі, рівні вироби. Їх конструкція вважається найбільш безпечною для застосування, без відсутності гострих кутів і задирки, що виключає травматизм робочого персоналу.

Серед деяких негативних моментів слід зазначити:

  • їх недешеву вартість, яка згодом виправдовується їхньою окупністю;
  • слизьку поверхню. Задля уникнення такого фактора, піддони оснащуються запобіжним кріпленням, прогумованими вставками або обволікаються антиковзним покриттям.

Враховуючи всі вищеописані характеристики, можна зробити висновок, що полімерні піддони дуже міцні та відповідають усім представленим до складської тари вимогам.