Як вибрати підліткове ліжко? Декілька практичних порад

Погано, коли вибору немає, а ще гірше, коли дуже багато варіантів, саме тому вибрати підліткове ліжко в магазині дуже складно, адже виробництво меблів останні 10 років активно розвивається. Аби ліжко задовольнило всі потреби, при купівлі підліткового ліжка в Soloha необхідно враховувати багато деталей, про які ми розкажемо у цій статті. 

Яким критеріям має відповідати ліжко для підлітка?

Звичайно, як і будь-який товар, ліжко має свої стандарти гарантії, а саме:

  • Якісні матеріали - запорука надійного, зручного каркасу, який слугуватиме не один рік і забезпечить здоровий сон. Для осіб підліткового віку радять купувати ліжка з основою з натурального дерева з ортопедичними ламелями. Додатково ще треба придбати ортопедичний жорсткий матрац, бо опорно-рухова система організму у 11-16 років ще продовжує активно розвиватися.
  • Надійність конструкції - перед покупкою перевірте ліжко на витривалість - трішки погойдайте його, попружиньте, огляньте важливі скріплення.
  • Основа ліжка може бути дерев’яною (натуральні породи, ДСП) чи металевою. І те, і те має високі показники зносостійкості та якості, якщо відповідає всім умовам виготовлення. 
  • Екологічність виробу. Подбайте про здоров’я дитини та перевірте сертифікаційний талон - чи не має у складі покриття шкідливих речовин, що використовують для подовження експлуатації (наприклад, деревину іноді обробляють захистом від комах чи корозії, або покривають лаком, який може викликати подразнення навіть у дорослої людини).

Що треба враховувати перш за все при купівлі?

Оскільки ліжко - меблі для конкретної людини, то треба відштовхуватись від індивідуальних потреб того, хто буде ним користуватися. У першу чергу, необхідно визначитись з:

  1. Розміром спального місця - для цього зробіть заміри кімнати, зросту дитини та її ваги. Якщо кімната простора, то можна сміливо вибирати будь-яку модель, якщо ж ні - то підійде стандартне півтораспальне ліжко. Відштовхуйтесь від габаритів 180х150 - таке спальне місце не буде замалим, як і не буде занадто великим.
  2. Зараз дуже багато різних моделей, які розраховані і на одного володаря, і на декількох (двоярусні конструкції), тож визначтесь зі стильовими особливостями, адже під різні інтер’єри краще підійде та чи інша модель.Наприклад, для класики краще придбати лаковане ліжко з натурального дерева, а для більш сучасного виконання - ліжко-подіум чи горище.
  3. Чи потрібне вам додаткове меблювання для кімнати? Якщо відповідь - так, то рекомендуємо придбати модель з ящиками, вони можуть бути по-різному розміщені і з різними механізмами, це допоможе заощадити на комоді та розширити простір кімнати, бо у них можна зберігати що завгодно (білизну, особисті речі, подушки тощо).
  4. Подумайте про деталі дизайну. Хай ліжко буде зі спинкою, бо сучасні діти люблять лежати в телефоні, спираючись на стінку. Закруглені бильця додадуть затишку в кімнату, а різьблені деталі - вишуканості.
  5. Загалом, радимо вибирати таке ліжко, яке буде максимально ергономічним для квадратури кімнати. Адже для підлітка дуже важливий вільний простір, де він може займатися спортом, посидіти з друзями та просто відчувати себе вільним.