Новорічна реінкарнація ригівської облради

Певно для всього Світу  є одна спільна новорічна традиція – заводити новий календар на рік. В первинному світі дні відмічали рисочками на скелі, в дитинстві наших бабусь висіли товстенькі маленькі книжечки з відривними сторінками, де на кожній містилася дата, червона чи звичайна, а на зворотному боці містилися поради. Рецепти, цікаві факти. Згодом на стінах наших кімнат з’явилися яскраві плакати-календарі з фотками улюблених акторів, співаків чи мультяшних героїв. Згодом ми перейшли на ділові щоденники нотатники , ну і зрештою тепер за календарі нам слугують наші гаджети, котрі нагадують нам про пам’ятні дати, дні народження, дедлайни звітів тощо.

Проте календарі завжди мали другу ідеологічну функцію. В старі часи календарі мали червоні дати як то свята, чи вихідні, революційні-пропагандистські дати чи професійні свята. Тепер газетні розкладки рясніють церковними, посадковими, астрологічними календарями, кому що потрібно. В Радянському Союзі НКВС шляхом календарних маніпуляцій релігійне свято перетворило на пропагандистський елемент. Так Різдво в пострадянських країнах святкується в розріз з цивілізованим світом. СРСР перейшов на Григоріанський календар, проте церковні свята на наших теренах  стали святкувати за Юліанським календарем після повернення церкви в життя народу в сорокові роки, з дозволу «батька народів». Тож ідеологічні функції ніхто не відміняв.

Наразі Донецька обласна рада вирішила продовжити традиції НКВС, запропонувати свій ідеологічно-пропагандистський календар задля «патріотичного» виховання, чи то налаштування мешканців підконтрольних Україні територій. Саме так, бо по іншому назвати те що розміщено на сайті назвати не можна. Запропонований календар пам’ятних дат на 2019 рік містить щонайменше тричі «Батька народів», святкування 85-ї річниці створення Сталінської області та набуття однойменного міста обласного статусу, також запропоновано відзначити роковини сталінського університету і театру. Нам запропоновано вшанувати єнакіївського тренера Бубки, проте не згадують про 140-й ювілей Степана Васильченка, людини котра сто років назад у найяскравіших фарбах описала події які відбуваються на сході України останні п’ять років. В календарі відсутня згадка про 5-ті роковини загибелі Героїв Небесної Сотні донеччан, проте пропонують відзначити День захисника Вітчизни, котрий в Україні скасовано. В календарі є День Пабєди в той час як відсутній День Пам’яті жертв фашизму. Нам не пропонують згадати Розстріляне Відродження - знищення редакції журналу «Забой», та де там, в календарі відсутні Державні свята, Дні Конституції чи Незалежності. Зрештою відсутні і Різдвяні свята, до речі котрі в українському календарі відмічені двома вихідними днями і 7 січня, і 25 грудня.

Я не знаю хто то зробив і з якою метою та схоже вже як п’ятий рік неіснуюча обласна рада вирішила нагадати про своє справжнє їство та покласти під ялинку чергову нагоду правоохоронним органам нагоду провести належне розслідування та притягти до відповідальності посадових осіб винних в подіях п’ятирічної давності та тих хто дозволив розміщення вищезгаданого продукту на офіційному сайті державної установи області. Маю надію ми отримаємо такого святкового подарунку.

Г.Оліникова, ВГО "МАМА-86".