Корисні мікроорганізми на службі чистоти

Сьогодні стало очевидним, що не можна йти проти бактерій, знищуючи їх без розбору. А що, якщо подружитися з ними, використовувати їх властивості і силу в боротьбі з патогенними мікроорганізмами?

Як відбувається очищення в Природі? За допомогою мікроорганізмів-очисників. Ці мікроорганізми, що виконують корисну очисну роботу, називають пробіотиками. Вченим давно відома здатність корисної мікрофлори складати серйозну конкуренцію шкідливим бактеріям. Переробляючи органіку, очищаючи поверхні, пробіотичні бактерії ефективно пригнічують ріст патогенних загарбників, не залишаючи їм жодного шансу на виживання.

Зауважте, пробіотики не знищують патогенні бактерії, як це роблять дезінфектанти, вони складають їм конкуренцію в боротьбі за їжу, воду і територію. Тому, коли корисних мікроорганізмів набагато більше, ніж патогенних, то для останніх настає дефіцит життєво необхідних умов: води, їжі і території. Патогенні бактерії починають між собою спілкуватися, випускаючи сигнальні молекули. Коли концентрація сигнальних молекул досягає певного рівня, то це рівносильно наказу для всього співтовариства патогенних бактерій в умовах дефіциту їжі, води і території припинити розмноження. З цього моменту припиняється ріст патогенних бактерій, тобто зупиняється інфекція. Ось так мікроорганізми-очисники можуть надійно зупинити інфекції.

Є ще одна дуже цінна властивість пробіотиків - вони не викликають резистентності, звикання до себе. Чому?

Давайте порівняємо, що відбувається в співтоваристві патогенних бактерій, коли застосовуються дезінфектанти, і що, коли застосовуються пробіотики. Дезінфектанти сприймаються патогенними бактеріями як вбивство, смертельна небезпека, винищування біологічного виду. Патогенні бактерії повідомляють про це один одному, випускаючи сигнальні молекули. Коли концентрація цих повідомлень досягає певного рівня, то це - наказ для всієї популяції зберегтися як вид, мутувати і пристосуватися до даного дезінфектанту.

Патогенні бактерії, які вціліли після дезінфекції, саме мутують, набуваючи стійкості до дезінфектанту і передаючи цю стійкість наступним поколінням даного виду патогенних бактерій. Тому так часто змінюють дезінфектанти, наприклад, в лікарнях. При роботі з пробіотиками патогенні бактерії не можуть отримати команду мутувати, так як у них немає причини посилати сигнали про винищення. Вони відчувають тільки дефіцит, важкі умови. А в таких випадках кожний біологічний вид прагне до скорочення популяції. Ось це нам і треба, тому скорочення розмноження патогенних бактерій рівноцінно зупинці інфекції, та оздоровленню навколишнього середовища.

Конт. тел. 050-904-66-12, 050-697-28-70