Рукавички для харчової промисловості - які краще обрати?

Вам цікаво, які рукавички найкраще підходять для приготування? Рукавички для харчових продуктів містять матеріали, які зазвичай вважаються безпечними для використання з харчовими продуктами та їх упаковкою. Детально про те, які рукавички краще підходять для харчової промисловості, розбираємо разом з сайтом виробника Chila.ua.

Матеріали рукавичок та їх використання

Матеріал з якого виготовлені рукавички – перший із найважливіших критеріїв вибору. Від цього параметра залежить чи підходять рукавички для харчової промисловості та скільки часу вони зможуть послужити.

Для роботи з їжею використовують 4 з 5 типів рукавичок: поліетиленові, латексні, вінілові та нітрилові рукавички. Розглянемо докладніше кожен із цих типів.

Поліетиленові рукавички

Поліетиленові рукавички є недорогим рішенням для створення бар'єра між руками та їжею. У поєднанні з належною практикою миття рук поліетиленові рукавички можуть допомогти у підтримці гігієнічного середовища, вільного від хвороб харчового походження.

Латексні рукавички

Латекс – це екстракт каучукового дерева, який є природним ресурсом. Латексні рукавички дуже тонкі та щільно прилягають до руки. Попри це, такі рукавички стійкі у проколу та розривів.

Головним мінусом є те, що деякі люди чутливі до латексу, і він може викликати різні алергічні реакції. Вони можуть бути легкими, такими як висипання, або важкими. Тому для деяких людей безпечніше використовувати інші типи рукавичок.

Вінілові рукавички

Вінілові рукавички - правильний вибір для тих, кому просто потрібна найбільша кількість рукавичок за найменшу суму. Оскільки це найдешевший тип одноразових рукавичок. Ці типи захисних рукавичок виготовляються з ПВХ, матеріалу на нафтовій основі. Вони не такі міцні і товсті, як латексні або нітрилові рукавички, що означає, що вони не забезпечують такого ж захисту і легше рвуться або проколюються. Але вінілові рукавички безпечні для людей з алергією на латекс.

Нітрилові рукавички

Виготовляються з синтетичного каучуку, мають багато переваг у порівнянні з латексними рукавичками: вони товщі, стійкіші до хімічних речовин та проколів, і як правило, дешевші. І оскільки, для виготовлення використовується синтетичний матеріал, вони також не викликають алергії.

Припудрені чи неопудрені?

Також слід вибрати між рукавичками з пудрою та без. Від цього залежить те, наскільки конкретні рукавички підходять та комфортні у роботі:

  • Припудрені. Порошок допомагає зменшити тертя та прилипання рукавичок, полегшуючи їх надягання та зняття, коли працівникам необхідно швидко змінити рукавички. Крім того, вони більш стійкі до розривів та проколів через менше тертя. Попри те, що сам порошок є просто кукурудзяним крохмалем, для робіт безпосередньо з харчовими продуктами, не варто вибирати припудрені рукавички через високий ризик забруднення. До того ж у декого крохмаль викликає алергічні реакції.
  • Неопудрені. Не залишають слідів на руках робітників чи на обладнанні, що необхідно у більшості медичних установ та підприємств громадського харчування. Багато нових типів рукавичок без пудри одягаються і знімаються так само легко, як і їх припудрені аналоги, тому компроміс мінімальний.