Вугільні грилі – традиційний смак барбекю

Сучасний вугільний гриль – технологічний кухонний пристрій, а не просто мангал з приєднаною до нього кришкою. Конструкція обладнання продумана, починаючи з вогнетривкої фарби і закінчуючи вбудованим високоточним термометром. У магазині «Грілпоінт» за посиланням https://grillpoint.com.ua/ua/grili/ugolnye-grili/ можна придбати надійний і практичний у використанні гриль, що повністю задовольняє ваші потреби. Консультація гарантована.

Конструкція вугільних грилів

Металеві вугільні грилі виготовляються по технології об’ємної штамповки і покриваються шаром спеціальної термостійкої фарби. Товщина стінок складає не менше 2 см, тому вони не перегорають під дією високої температури. Так, компанія Weber дає гарантію 5 років на всі свої вироби. Існують також керамічні моделі. Матеріалом слугує кераміка, що розрахована на експлуатацію в умовах космосу. Тому, наприклад, керамічні вугільні грилі Big Green Egg розраховані на 30 тисяч циклів нагріву та охолодження.

Щоб підпалити вугілля, раніше часто використовували рідини для розпалу. Однак вони містять у складі продукти нафтопереробки, тому можуть надавати їжі неприємного присмаку і характерного запаху. В сучасних грилях ця проблема вирішена, адже розгоряння вогню відбувається за рахунок тяги, яку створює сам пристрій. Конструкція моделей марок Char Broil та Broil King навіть передбачає можливість її регулювання, завдяки зміні бокового розташування піддувала на нижнє.

При проектуванні підставок і столів для вугільних грилів обов’язково враховують, наскільки розширюється материал корпусу під дією високої температури. Більшість моделей оснащена коліщатами з фіксаторами, завдяки яким обладнання швидко і легко переміщується на потрібне місце і фіксується у зоні барбекю. Преміум-варіанти мають ролики із підшипниками і гумовими шинами, а не стандартні пластикові.

Переваги вугільного грилю у порівнянні з мангалом

Список страв, які можна приготувати на грилі, більш різноманітний. З його допомогою легко смажити, запікати, тушкувати і коптити. На відміну від мангала, їжа готується під дією відразу трьох чинників:

  1. Конвекції. Тепло передається через проміжний носій (повітря, воду).
  2. Кондукції. Готовність досягається за рахунок контакту з гарячою поверхнею.
  3. Випромінювання. На продукт діє інфрачервоне випромінювання.

Під кришкою грилю відбувається рівномірна циркуляція гарячого повітря, тому м’ясо, риба та овочі просмажуються ретельно. А їх контакт із решіткою забезпечує формування смачної хрумкої скоринки та характерного візерунку для естетичного вигляду страви.