Як зробити власне житло комфортним та затишним, щоби воно приносило радість та спокій

У наш дуже непростий час почати будівництво або робити ремонт — це дуже відповідальний вчинок. І до цього, навіть у мирний час, треба підходити дуже обачливо та дивитися наперед. Тому, перед тим як все починати, треба, звісно, ретельно підготуватись та все спланувати. 

Бо іноді, коли починаєш щось робити без якогось чіткого плану, раптом “щось починає йти не так”, в результаті чого твоїм задумам настає капець, а після будівництва або ремонту ти виявляєш, що все виглядає не так я задумав, вдоволення нема, затишку нема, одним словом — “все погано”. І тут, як колись сказав мені один муляр-штукатур, коли я робив у себе вдома ремонт, “можна і заплакати” — “Ось, дивись, цю стіну треба вирівняти так, щоб вона була як яєчко, бо зверху у тебе освітлення, яке виявить всі нерівності твоєї стіни. А коли ти зробиш ремонт та увімкнеш тут світло, то будеш не милуватися, а плакати...”

Тож, для себе я виніс це як правило та запоруку майбутнього затишку і комфорту власної оселі. Не треба із себе городити майстра в усіх галузях — кожен має виконувати свою роботу згідно фаху. Бо хоч бувай ти самим крутим фінансистом або банкіром, все одно ти не зможеш розробити якісний дизайн-проєкт майбутньої оселі, хоч десять банкірів додай до цієї справи. 

Будівництвом мають займатися будівельники, проєктанти та прораби, а дизайн будинку та інтер’єрів, підбір кольорової гамми, матеріалів, меблів, освітлення та втілення якоїсь ідеї — то вже справа дизайнерів. 

Можна, ясна річ, повісити коштовні картини відомих сучасних митців по стінах, але вони не будуть так виглядати і не будуть нести тих смислових і культурних навантажень, якщо дизайн буде зроблений абияк. То буде як коштовна іномарка біля хрущовки.

Твоя лише справа — зануритись у творчість та допомогти виконавцям розробити проєкт дизайну твоєї мрії. І, головне, це не бути жмотом — треба знайти професіоналів своє справи і їм довіритися. Вони зроблять тобі все — “від А до Я”, “дизайн будинків під ключ” — з урахуванням всіх деталей і нюансів, без яких, ясна річ, не обійтись.

Можливо є сенс намалювати свій проєкт, якийсь перелік забаганок, не забувши при цьому в який час ми живемо, що зараз існує купа сучасних технологій, як от, наприклад, “розумний дім”, та ще багато чого цікавого — все це треба врахувати, бо переробляти потім, або доробляти — то вже буде твій головний біль.

І щоби потім на запитання когось з гостей або родичів — “А чому тут так, а що оце, а чому не так...”, ви могли з гордістю дати чітке пояснення та додати, що ремонт був зроблений неабиякими фахівцями, а дизайн-проєкт розроблявся крутими дизайнерами...

Загалом, на цьому ринку є з кого вибрати. Зі свого досвіду додам, що є навіть такі круті спеціалісти з дизайну, які консультували мене по телефону — де що і як треба підібрати і зробити, і в той же час давали вказівки робітникам на закордонних проєктах — під яким кутом треба класти плитку. Тому і до цієї справи треба підходити ретельно та відповідально.