Що треба для безпечного та комфортного відпочинку на водоймі, або Чи треба укріпляти берег?

Літо — це не тільки картинка в голові про безпечний період в нашому житті, коли ми малечами ліпили сніжних баб, кидалися сніжками, бігали і грали в “козаків розбіників”, ховалися один від одного за гаражами, а ще краще — коли батьки нас водили на річки та стави, або возили на море. Це ж і є той час, коли нарешті треба відпочивати, набиратися сил та нових емоцій для подальшої роботи та спогадів.

Декому до вподоби кудись поїхати чи полетіти подалі — де сонячно та спекотно, дехто полюбляє затишок в сусідньому лісі, а декому до душі відпочинок у себе, скажімо, на дачі, на березі власного ставу або річки, на яку виходить полянка обійстя. Тож, в будь якому випадку, останній варіант, тим більше в наш час, буде досить не поганим. Але щоб він був безпечним та комфортним, про це треба заздалегідь трохи потурбуватись.

Зустрічаються, звісно, іноді і такі варіанти відпочинку з вудкою, коли водойму господар переносить собі в гараж, щоб далеко не ходити, але це скоріше з рубрики “очевидне і невероятне”.

Гарно влаштований берег вашої водойми — саме це є такою запорукою одночасно краси, комфорту і безпеки. Тож, варто подумати над тим, щоби укріпити берег. Зазначимо лише, що до цього питання треба підходити відповідально. Тим більше, що майже 100 відсотків, у вас з’явиться бажання спустити на воду якийсь човен — ось тут і знадобиться для нього місце для паркінгу.

Крім того, ваш берег може зазнати руйнувань внаслідок всіляких природних або штучних чинників, як то: нестійкість ґрунту, великий кут уклону берегу, паводки або землетруси, сильна теча та великі хвалі, різка зміна рівня води, ґрунтові води, або якесь недбале будівництво поруч...

Тож, якщо ви вирішили укріпити берег, необхідно дослідити саму територію і вибрати спосіб укріплення, який оптимально підійде до саме вашого варіанту. Чи варто буде укріплювати всю смугу берега, чи достатньо буде укріпити якусь окрему ділянку — все це буде ясно тільки після досліджувальних робіт. 

Укріпити берег можна одним із декількох способів:

  • за допомогою гнучких конструкцій — решіток, сіток і т.ін.;
  • жорсткими конструкціями — укріплення берега ПВХ шпунтом або сталевими листами, плитами, будівельними палями, бетонними конструкціями або камінням;
  • рослинними конструкціями — більш економічний варіант, але можливий для використання за певними умовами — невеликий кут схилу та ін.

Укріплення берега за допомогою жорстких конструкцій, зокрема - полівінілхлоридний шпунта — більш надійний та розповсюджений варіант влаштування берегової смуги. ПВХ шпунт — це сучасний будівельний матеріал, який серед інших відрізняється надійністю, довговічністю (його можна використовувати навіть повторно) та екологічністю. 

ПВХ шпунт чудово під ходить для влаштування берега, що розташований навіть під крутим кутом, та добре себе почуває в агресивному середовищі; має термін експлуатації до 100 років; витримує великі ґрунтові навантаження; легкий у використанні та монтажу; має велику кольорову різноманітність та ін. корисні плюси. А головне, він — економічно вигідний.