Порядок зняття з обліку фізичних осіб – підприємців в Пенсійному фонді

Printer Friendly, PDF & Email

Управління Пенсійного фонду України в м.Костянтинівці та Костянтинівському районі Донецької області повідомляє, що зняття з обліку платників єдиного внеску фізичних осіб - підприємців здійснюється на підставі ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010, Порядку взяття на облік та зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування № 21-6 від 27.09.2010 та згідно із ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» №755-IV від 15.05.2003 року.

На підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення фізичної особи – підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності орган Пенсійного фонду в 10-денний термін проводить документальну перевірку платника єдиного внеску, що має найманих працівників, щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску. На основі акта перевірки платник єдиного внеску здійснює остаточні розрахунки. Подає звіт згідно з додатком 4 за найманих працівників, додаток 5 за себе.

Фізичні особи - підприємці, які не мають найманих працівників, подають до органу Пенсійного фонду звіт про нараховані суми єдиного внеску за період роботи у звітному році згідно з додатком 5 та копію акта перевірки органу державної податкової служби і здійснюють остаточні розрахунки.

Після проведення перевірок платників єдиного внеску, звірення розрахунків з платником єдиного внеску і проведення остаточного розрахунку орган Пенсійного фонду надає фізичній особі – підприємцю довідку про відсутність заборгованості.

Для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа – підприємець подає державному реєстратору дві довідки про відсутність заборгованості: відповідного органу державної податкової служби; відповідного органу Пенсійного фонду України.

Після одержання від державного реєстратора відомостей з реєстраційної картки про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця орган Пенсійного фонду знімає з обліку платника єдиного внеску.

Звертаємо увагу фізичних осіб – підприємців, які на протязі 2004-2011 років надали державному реєстратору заяви на припинення підприємницької діяльності та які на поточний момент ще не закінчили ліквідаційні дії, прискорити процедуру зняття з обліку.

Головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж УПФУ в м.Костянтинівці та Костянтинівському районі Т.А. Вінюкова.