Наша история

Про таке

В історії Костянтинівки загадковим для мене довго був рік 1917. Лютнева революція, як раптове настання весни, як зоря свободи над всіма поневоленими російською державністю народами, російським також, і не в останню чергу.
/ /
Завершився конкурс, який був організований Представництвом Асоціації Німецьких Народних Університетів в Україні (DVV International Ukraine) у партнерстві із Всеукраїнською асоціацією викладачів історії “Нова Доба” та підтриманий МЗС Німеччини.
/ /
Подія, яка сталася 6 січня в Стамбулі в Соборі Святого Георгія приречена війти в підручники історії України. Президент Петро Порошенко вписує своє ім‘я на ті ж скрижалі. В цей день Україна отримує церковну незалежність від Росії. Наша православна церква набуває автокефального статусу.
/ /
Радянська історіографія датою виникнення міста Костянтинівка вважає 1870 рік (1869 – за старим стилем), дату відкриття та початку роботи залізничної станції Костянтинівка.
/ /
Різдвяно-новорічні свята є постійно діючим нагадуванням про якісні, а не тільки кількісні характеристики часу.
/ /
В Києві сталася подія, яку деякі коментатори порівнюють з хрещенням Русі у 988 році. 15 грудня 2018 року в соборі Святої Софії пройшов помісний Об‘єднавчий собор українських православних церков.
/ /
50. 1903, 16 грудня – інженер Валентин Людвигович Гомон стає Відповідальним агентом в Росії та Директором-распорядником Товариства Донецьких Скляних Заводів в Сантуринівці.
/ /
35. 1897 – 1898 при початковому капіталі у 4 млн франків АТ «Залізопрокатних заводів в Костянтинівці», прибуток за фінансовий рік складає 149,6 тисяч франків.  
/ /
1. 1895, 11 серпня – впливові підприємці із Бельгії Луї Ламберт, Поль Нобле і Джозеф Сізеле купують у місцевого поміщика Дмитра Костянтиновича Номікосова ділянку землі у 210 десятин біля станції Костянтинівка та села Сантуринівка за 30.405 рублів золотом.
/ /
Наостанок треба сказати, що реальний Дмитро Номікосов та його нащадки кудись зникають у круговерті революційних подій 1917 року та наступних років громадянської війни в Росії, та національно-визвольних змагань в Україні.
/ /
На деяких дореволюційних картах, які зображували територію костянтинівської промислової агломерації, поруч з районом залізничного вокзалу можна побачити селище Номікосівка.
/ /
У п’ятницю у Бахмуті нам вдалося зустрітися з відомим істориком-публіцистом, заступником головного редактора проекту "Історична правда", ведучим програми "Розсекречена Історія" на каналі UA:Перший, у складі Українського інституту національної пам'яті - автором Закону України про декомунізацію Олександром Зінченко (народився та
/ /
Питання, яке ще не досліджене достатньо добре нашими краєзнавцями – заселення регіону Кривого Торця, тобто заселення тих земель, які складають в наш час сучасну Костянтинівку. Звернемося для початку до «Журнала генерал-фельдмаршала князя А.А. Прозоровского 1769 – 1776».
/ /
Спробуємо розібрати Донську козацьку шляхетність греків Номікосових. В серпні 1895 року відбуваються кілька символічних зустрічей між сантуринівським поміщиком Підосавулом Д.К. Номікосовим та бельгійськими підприємцями Луї Ламбертом, Полем Нобле і Джозефом Сізеле.
/ /
У квітні 2018 року у Львові вийшла друком книга «Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу». Видання здійснено у співпраці Центру міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів) і Програми вивчення східної України ім. Ковальських, Канадського інституту українських студій (м. Харків).
/ /
В дореволюційних генеалогічних дослідженнях дворянських родів Донського козацтва можна зустріти грецьке за походженням прізвище Номікосов. Це одно указує на вище середнього рівня роль Номікосових в історії Донського козацтва.
/ /
Карта називається «Карта підпринятих у 1736 році армією ЇЇ ІМПЕРАТОРСЬКОЮ ВЕЛИЧНІСТЮ проти турок і татар переможних військових дій між Доном та Дніпром та при цих ріках».
/ /
Перший осінній день – це ще і сумна дата для всіх європейців. 1 вересня 1939 року в Європі розпочалася друга світова війна. Це сумний привід для історика ще раз задуматися над нашим недавнім радянським минулим.
/ /
У 2018 р. в Києві вийшло українське видання повісті Василя Гайдарівського (Гайворонського) «Спокута». Воно повторює американське видання 1991 року («Спокута» (повість), з післясловом «Автор про себе», накладом Софії Гайдарівської, Украпрінт, Філадельфія). В сучасному українському виданні не зазначено якй наклад.
/ /
Перший досвід залучення до залізничного будівництва іноземного капіталу (Головне Товариство Залізниць) в Російській Імперії виявився настільки незадовільним, що будь яка інша форма організації залізничного будівництва в країні виявилася б прийнятною.
/ /