И.В. Бредихин

Про таке

В першій частині ми розбирали статтю великого друга Радянського Союзу французького письменника Ромена Роллана “Я стану на бік СРСР,
/ /
У Дружківці живе фаховий краєзнавець Качур Володимир Васильович. Він вже був присутній на шпальтах “Провінції” з розвідкою про існування запорожських старожитностей на місці майбутньої Костянтинівки «Берега Торца как исконная Украина» у  №42 від 15.10.2008.
/ /
Люди радянського суспільства зовсім не були однорідною гомогенною масою. Існувало безліч маркерів, які відокремлювали уподобання однієї особи від іншої. Один з найяскравіших маркерів — творчість фантастів братів Стругацьких. Вони подобались далеко не всім.
/ /
У “Провінції” була колись така рубрика - “Старе місто”. Я завдяки цій рубриці став постійним автором газети. “Провінцію” купував у роздріб, і купував тільки тоді, коли в газеті у рубриці “Старе місто” було цікаве для мене старе фото.  А потім і сам став писати для газети переважно на історико-краєзнавчі теми.
/ /
В історії міста Костянтинівки дореволюційного, бельгійського, та навіть ще добельгійського періоду, рід Номікосових відіграв значну, можна сказати, що провідну роль. ХІХ сторіччя в історії нашого міста по праву можна назвати номікосовським.
/ /
У 9 столицях світу та у 40 містах всіх областей України 18 травня відбулась акція "Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк". Це перша всеукраїнська акція національного масштабу за останні 5 років після регіональних «Євро-Майданів».
/ /
На початку ХХ сторіччя розведення голубів було загальним захопленням бельгійської нації. Опинившись за кордоном, як тільки умови життя та праці заробітчан ставали нормальними, бельгійці неодмінно заводили голуб’ятні.
/ /
Перед нападом гітлерівської Німеччини на СРСР було два роки тісної дружби між націонал-соціалістичною Німеччиною та радянською сталінською Росією – з серпня 1939 до 22 червня 1941. Два перших роки другої світової Гітлер та Сталін були союзниками.
/ /
Значення костянтинівської гілки родини Номікосових для першого сторіччя історії нашого міста видатне. На дореволюційних картах, які зображували територію костянтинівської промислової агломерації, можна побачити село Костянтинівка. Вперше воно згадується під 1859 роком.
/ /
Революція відбулася у лютому 1917 року. Саме тоді на смітник історії відправлена була Російська імперія династії Романових. Буває так, що куриця, в якої відрубана голова, бігає по колу поки не помре від втрати крові.
/ /
Весь 1917 рік тривали партійні змагання в популізмі. Абсолютним переможцем виявились більшовики В.І.Леніна – партія РСДРП(б). У переможців була фора – мільйонне німецьке фінансування.
/ /
24 лютого в Центральному Домі Юнацької Творчості міста відбулася прощальна похоронна церемонія з Віталієм Владиславовичем Цимідановим, кандидатом історичних наук, завідувачем сектором охорони пам‘яток археології, історії та культури Донецького обласного краєзнавчого музею.
/ /
В історії Костянтинівки загадковим для мене довго був рік 1917. Лютнева революція, як раптове настання весни, як зоря свободи над всіма поневоленими російською державністю народами, російським також, і не в останню чергу.
/ /
Справа декомунізації далеко не закінчена. Для мене це стало ясно у Покровську на круглому столі «Українізація Донбасу – від теорії до практики». Для одних знесення пам’ятників Леніну — це вже занадто революційно.
/ /
Завершився конкурс, який був організований Представництвом Асоціації Німецьких Народних Університетів в Україні (DVV International Ukraine) у партнерстві із Всеукраїнською асоціацією викладачів історії “Нова Доба” та підтриманий МЗС Німеччини.
/ /
Подія, яка сталася 6 січня в Стамбулі в Соборі Святого Георгія приречена війти в підручники історії України. Президент Петро Порошенко вписує своє ім‘я на ті ж скрижалі. В цей день Україна отримує церковну незалежність від Росії. Наша православна церква набуває автокефального статусу.
/ /
Радянська історіографія датою виникнення міста Костянтинівка вважає 1870 рік (1869 – за старим стилем), дату відкриття та початку роботи залізничної станції Костянтинівка.
/ /
Різдвяно-новорічні свята є постійно діючим нагадуванням про якісні, а не тільки кількісні характеристики часу.
/ /
В Києві сталася подія, яку деякі коментатори порівнюють з хрещенням Русі у 988 році. 15 грудня 2018 року в соборі Святої Софії пройшов помісний Об‘єднавчий собор українських православних церков.
/ /
50. 1903, 16 грудня – інженер Валентин Людвигович Гомон стає Відповідальним агентом в Росії та Директором-распорядником Товариства Донецьких Скляних Заводів в Сантуринівці.
/ /