И.В. Бредихин

Про таке

У першій частині статті (дивись №2 “Провінції” від 8 січня 2020 р.) ми почали з аналізу загальних обставин, в яких розпочалас
/ /
Порівнювати де Голля, найвизначнішого політика Франції ХХ сторіччя, та нашого президента, це, як порівнювати сучасне французське “Пежо”, та отого саморобного самоката, хай його і зробили в Кривому Розі з любов'ю. Але є одна цікава опція, саме вона нас і цікавить, саме на неї і звернемо увагу.
/ /
Новогоднее Стихотворение А.Фарбера
/ /
Кожна нація має свою соціальну історію, притаманний тільки їй соціальний досвід. Тому французькі протестувальники обожнюють ходити по багатих кварталах та палити авто своїх більш заможніших громадян. Німцю це і в голову не спаде. А французів охороняє поліція. Іноді вони і вітрини розкішних бутиків б'ють.
/ /
У розвалі Радянського Союзу свою роль відіграв режим секретності. Секретили все від усіх. У першу чергу секретили від своїх власних громадян свої власні недоліки. Секретили своє власне відставання від розвинутих держав світу. Секретили примітивний рівень мислення своїх лідерів.
/ /
Історія не має умовного відтінку, умовного відмінювання. Але історія Костянтинівки могла би скластися трошки по-іншому.
/ /
Залягання вугілля в донецькому басейні займають велетенську площу. До революції її оцінювали у 15.000 кв. верст. Вони тягнуться зі сходу на захід полосою в 50 верст. Ця полоса розщеплюється на заході на три відроги, один з яких йде вздовж Кривого Торця, захоплюючи Костянтинівку.
/ /
У вівторок, коли ми вже закінчували готувати черговий примірник “Провінції”, нам подзвонив приятель редакції, учасник АТО Володимир Сізов та сказав, щоб ми підійшли на пару хвилин у кафе “Старе місто”, що поряд з нами — на вул.Олекси Тихого. Ну добре, прийшли — а тут “рояль у кустах” - Сергій Жадан!
/ /
Книгу Черчіля “Друга світова війна” я купив одразу по виході у російському перекладі у 1991 році. Тоді ж прочитав. Її початок: “Я розглядаю томи цієї праці «Друга світова війна» як продовження історії Першої світової війни, викладеної мною в книгах «Світова криза», «Східний фронт» і «Наслідки».
/ /
Насправді Новий рік починається не тільки 1 січня, а ще і 1 вересня. Діти йдуть в школу, сезон відпусток закінчується, а в гості до нашого міста приїхала знана київська письменниця Марина Гримич. Це її другий візит до Костянтинівки. У 2016 році вона вже зустрічалася зі своїми костянтинівськими читачами.
/ /
В першій частині ми розбирали статтю великого друга Радянського Союзу французького письменника Ромена Роллана “Я стану на бік СРСР,
/ /
У Дружківці живе фаховий краєзнавець Качур Володимир Васильович. Він вже був присутній на шпальтах “Провінції” з розвідкою про існування запорожських старожитностей на місці майбутньої Костянтинівки «Берега Торца как исконная Украина» у  №42 від 15.10.2008.
/ /
Люди радянського суспільства зовсім не були однорідною гомогенною масою. Існувало безліч маркерів, які відокремлювали уподобання однієї особи від іншої. Один з найяскравіших маркерів — творчість фантастів братів Стругацьких. Вони подобались далеко не всім.
/ /
У “Провінції” була колись така рубрика - “Старе місто”. Я завдяки цій рубриці став постійним автором газети. “Провінцію” купував у роздріб, і купував тільки тоді, коли в газеті у рубриці “Старе місто” було цікаве для мене старе фото.  А потім і сам став писати для газети переважно на історико-краєзнавчі теми.
/ /
В історії міста Костянтинівки дореволюційного, бельгійського, та навіть ще добельгійського періоду, рід Номікосових відіграв значну, можна сказати, що провідну роль. ХІХ сторіччя в історії нашого міста по праву можна назвати номікосовським.
/ /
У 9 столицях світу та у 40 містах всіх областей України 18 травня відбулась акція "Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк". Це перша всеукраїнська акція національного масштабу за останні 5 років після регіональних «Євро-Майданів».
/ /
На початку ХХ сторіччя розведення голубів було загальним захопленням бельгійської нації. Опинившись за кордоном, як тільки умови життя та праці заробітчан ставали нормальними, бельгійці неодмінно заводили голуб’ятні.
/ /
Перед нападом гітлерівської Німеччини на СРСР було два роки тісної дружби між націонал-соціалістичною Німеччиною та радянською сталінською Росією – з серпня 1939 до 22 червня 1941. Два перших роки другої світової Гітлер та Сталін були союзниками.
/ /
Значення костянтинівської гілки родини Номікосових для першого сторіччя історії нашого міста видатне. На дореволюційних картах, які зображували територію костянтинівської промислової агломерації, можна побачити село Костянтинівка. Вперше воно згадується під 1859 роком.
/ /
Революція відбулася у лютому 1917 року. Саме тоді на смітник історії відправлена була Російська імперія династії Романових. Буває так, що куриця, в якої відрубана голова, бігає по колу поки не помре від втрати крові.
/ /