И.В. Бредихин

Про таке

24 серпня 1939 р. Варшава з газет та радіоповідомлень узнала про договір між Гітлером та Сталіним. Організатор УПА “Поліська Січ” Тарас Бульба-Боровець в цей час знаходився саме у Варшаві. У спогадах він описує ситуацію, яка склалася у Польщі напередодні війни: “Паніка на біржі, на товаровому ринку.
/ /
З радянською символікою вшанування взяття Рейхстагу в Берліні в травні 1945 можна порівняти американську символіку підняття прапору над горою Сурібаті у лютому 1945 на японському острові Іводзіма.
/ /
Війни закінчуються не тільки мирними угодами, територіальними поступками і т.і., але ще і “Прапорами перемоги”, які здіймають над столицею переможеного ворога, чи панівною горою поля бою. Друга світова в Європі закінчилася 1 травня в захопленому Берліні. Саме 1 травня “Прапор перемоги” був встановлений над Рейхстагом.
/ /
Насправді правдиве історичне дослідження на тему українського внеску у другу світову війну ще не написане. І чи буде воно зроблене найближчим часом? Дуже багато різновекторних політичних державних замовлень та зацікавленостей в українському питанні переплетено.
/ /
В 2011 году в мировом прокате вышел воистину пророческий фильм знаменитого режиссера Стивена Содерберга о глобальной вирусной пандемии «Заражение». Мэтт Деймон в главной роли: паника в США, десятки миллионов жертв пандемии, а главное ощущение, что фильм о современном мире, охваченном пандемией коронавируса.
/ /
Лидером по смертности от COVID-19 является Италия. Там умерло более 10% от общего количества зарегистрированных случаев – 11 591 человек из 101 739. Выздоровели в Италии 14 620 человек. Гибель медперсонала уже составила 63 человека.
/ /
Наиболее вероятной версией возникновения Covid-19 мне представляется следующая. В конце 2019 года в Китайской Народной Республике произошла вспышка новой коронавирусной инфекции с эпицентром в городе Ухань (провинция Хубэй). Сами китайцы поначалу посчитали вспышку природной по причинам возникновения.
/ /
У першій частині статті (дивись №2 “Провінції” від 8 січня 2020 р.) ми почали з аналізу загальних обставин, в яких розпочалас
/ /
Порівнювати де Голля, найвизначнішого політика Франції ХХ сторіччя, та нашого президента, це, як порівнювати сучасне французське “Пежо”, та отого саморобного самоката, хай його і зробили в Кривому Розі з любов'ю. Але є одна цікава опція, саме вона нас і цікавить, саме на неї і звернемо увагу.
/ /
Новогоднее Стихотворение А.Фарбера
/ /
Кожна нація має свою соціальну історію, притаманний тільки їй соціальний досвід. Тому французькі протестувальники обожнюють ходити по багатих кварталах та палити авто своїх більш заможніших громадян. Німцю це і в голову не спаде. А французів охороняє поліція. Іноді вони і вітрини розкішних бутиків б'ють.
/ /
У розвалі Радянського Союзу свою роль відіграв режим секретності. Секретили все від усіх. У першу чергу секретили від своїх власних громадян свої власні недоліки. Секретили своє власне відставання від розвинутих держав світу. Секретили примітивний рівень мислення своїх лідерів.
/ /
Історія не має умовного відтінку, умовного відмінювання. Але історія Костянтинівки могла би скластися трошки по-іншому.
/ /
Залягання вугілля в донецькому басейні займають велетенську площу. До революції її оцінювали у 15.000 кв. верст. Вони тягнуться зі сходу на захід полосою в 50 верст. Ця полоса розщеплюється на заході на три відроги, один з яких йде вздовж Кривого Торця, захоплюючи Костянтинівку.
/ /
У вівторок, коли ми вже закінчували готувати черговий примірник “Провінції”, нам подзвонив приятель редакції, учасник АТО Володимир Сізов та сказав, щоб ми підійшли на пару хвилин у кафе “Старе місто”, що поряд з нами — на вул.Олекси Тихого. Ну добре, прийшли — а тут “рояль у кустах” - Сергій Жадан!
/ /
Книгу Черчіля “Друга світова війна” я купив одразу по виході у російському перекладі у 1991 році. Тоді ж прочитав. Її початок: “Я розглядаю томи цієї праці «Друга світова війна» як продовження історії Першої світової війни, викладеної мною в книгах «Світова криза», «Східний фронт» і «Наслідки».
/ /
Насправді Новий рік починається не тільки 1 січня, а ще і 1 вересня. Діти йдуть в школу, сезон відпусток закінчується, а в гості до нашого міста приїхала знана київська письменниця Марина Гримич. Це її другий візит до Костянтинівки. У 2016 році вона вже зустрічалася зі своїми костянтинівськими читачами.
/ /
В першій частині ми розбирали статтю великого друга Радянського Союзу французького письменника Ромена Роллана “Я стану на бік СРСР,
/ /
У Дружківці живе фаховий краєзнавець Качур Володимир Васильович. Він вже був присутній на шпальтах “Провінції” з розвідкою про існування запорожських старожитностей на місці майбутньої Костянтинівки «Берега Торца как исконная Украина» у  №42 від 15.10.2008.
/ /
Люди радянського суспільства зовсім не були однорідною гомогенною масою. Існувало безліч маркерів, які відокремлювали уподобання однієї особи від іншої. Один з найяскравіших маркерів — творчість фантастів братів Стругацьких. Вони подобались далеко не всім.
/ /