Цех №1 заводу “Автоскло”. 1996р.

Цех №1 заводу “Автоскло”.  1996р.

На фото: Цех №1 заводу “Автоскло”. До війни — найбільший з 1.500-ма робітниками, найважливіший. В 1932 році, вперше у СРСР на заводі навчились виробляти скло тріплекс. Воно, розбиваючись, не давало осколків. Розширення номенклатури виробництва призвело до перейменування заводу з “Техдзеркалскло”в “Автоскло-25” у 1934 році. Цех було побудовано у 1935 році. Під час німецької окупації на території цеха ремонтувалась німецька авто і бронетехніка. Там же в підвалах утримувалася  деяка кількість радянських військовополонених, допоміжний персонал при ремонтних роботах.

В наш час завод розібрано і порізано на метал, а цех Тріплекс, як його називали до війни, стоїть. Кажуть, що цегла стін кришилась при її добуванні, тому будівля і зберіглася. Так це, чи ні, а тепер цех став в нагоді якійсь бізнес-структурі, як величезне складське приміщення. Довжина цеху — 126 метрів, 12 арок по 25 метрів складають неповторний і цікавий з архітектурної точки зору пам‘ятник промислової архітектури нашого міста періоду перших п‘ятирічок.

Світлина зроблена десь в 1996 році. Ми бачимо вигляд будівлі з півдня, гімназія і КІТ знаходяться за нашою спиною. Зліва розташоване  Миколаївське селище. Вид на колишній цех “Автоскло” згори мав би вигляд гігантської букви “Е”.

І.Брєдіхін, викладач історії КВПУ.