Гуртожиток заводу вогнетривів

Гуртожиток заводу вогнетривів

На перетині вулиць Леніна і Тельмана ще кілька років тому стояв гуртожиток заводу вогнетривів. То був будинок №100 по Леніна. Цікаво, що соціалістично-конструктивістська забудівля старого центра Костянтинівки, як починалася збудованим в 1930 році заводським гуртожитком  - будинок №100 за залізничним вокзалом, так і закінчувалася гуртожитком пляшкового заводу — будівля №276 по Леніна, збудована у 1938 році. Гуртожиток заводу вогнетривів був також важливою складовою забудівлі жилого кварталу, що розташований на привокзальній площі.

Гуртожиток був триповерховий, побудований з цегли, оштукатурений. Колір пілястрів фасаду відрізнявся від кольору стін, підкреслюючи архітектурні особливості. Будинок мав цікаві об‘ємно-вертикальні рішення стін, декоративні пілястри (імітації колон), двускатний дах. Другий поверх мав консольне вирішення балконних опор.

Перший поверх проектували під магазини, на другому і третьому були великі балкони для відпочинку робітників.
Спалений під час війни, гуртожиток був відбудований. Десь в кінці 1970-х — на початку 1980-х поруч з будинком був збудований шляхопровід. Архітектурно він “пригнічував” старий будинок, який поступово занепадав, і згодом, на рубежі тисячоліть, був зруйнований.

І.Брєдіхін, викладач історії КВПУ.