«Український Донбас». Червень

31.05 – 1.06 – 2.06 . — День Святої Тройці - П’ятидесятниці.

Свято відзначається три дні: перший Зелена, або Клечальна, неділя, другий - Клечальний понеділок і третій - Богодухів день. Господині зазвичай наводять лад в хаті, на подвір’ї, готують святкові страви. Зібраними рано вранці квітами і травою прикрашають кімнати, двері і вікна, віруючи в те, що вони до хати нечисту силу не пустять, наприклад, проросійських терористів.

3.06.1938 р. вийшов Указ Президії Верховної Ради СРСР про розділення Донецької області на Сталінську і Ворошиловградську, зараз Донецька та Луганська обл.

3.06.1963 р. у місті Горлівка народився Ігор Славгородський політичний та громадський діяч Донеччини.

Очолював обласну організацію ВО «Свобода» під час диктатури Януковича, був координатором протестів на Донеччині під час Революції гідності. Після початку війни з російськими окупантами під його керівництвом було створено широку волонтерську мережу. Побратим загиблих членів Небісної Сотні Д.Чернявського, В.Рибака. Помер за нез’ясованих обставин 13 грудня 2014 року.

6.06.2014 р. – під Слов’янськом загинув льотчик, командир ескадрильї «Блакитна стежа», підполковник Костянтин Могилко (народився 27 травня 1978 р. у м. Вінниця).

Терористи влучили у двигун його літака і командир зробив усе, аби відвести палаючу машину подалі від міста, від житлових кварталів. Присвоєно звання Героя України (посмертно).

7.06.1223 р. – відбулася битва руських дружин із монголо-татарськими загарбниками на річці Калка (тепер територія Новоазовського району).

8.06.1882 р. - у с.Сріблянка Артемівського району народився Микита Шаповал, політичний і громадський діяч, публіцист, соціолог, поет, лісовод. Член Центральної Ради. Помер у м. Прага 25.02.1932 р.

14.06.2014 р. - під час заходу на посадку в аеропорту м. Луганськ терористами був збитий військово-транспортний літак Іл-76 Повітряних Сил Збройних Сил України, який здійснював перевезення особового складу з метою ротації. Загинуло 9 членів екіпажу та 40 десантників. Серед загиблих два донеччанини: С. Кривошеєв, Р. Проньков. Нагороджені орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

22.06 - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

Засновано на згадку про початок нападу нацистської Німеччини на Радянську Україну. 250 сіл стерти з лиця землі, від 2,4 до 2,8 мільйонів мирних громадян було примусово депортовано до Німеччини, близько 230 таборів смерті було на теренах країни. Далеко не за остаточними даними під час війни загинув кожен п’ятий українець.

22.06.2011 р. о четвертій ранку в Донецьку відбулася безпрецедентна акція. На вершині одного з териконів шахти ім.Челюскінців у Петровському районі шахтарі-пенсіонери О.Луцик та В.Міхащенко спалили прапори фашизму і більшовизму.

Таким чином вони підтримали резолюцією ОБСЄ про «Об’єднання розділеної Європи», у якій комунізм прирівняли до нацизму і закликали до засудження тоталітарних режимів на міжнародному рівні.

22.06.1962 р. - народився в с. Піщане Станично-Луганського району Луганської області Іван Куліш. Загинув під час проведення АТО 27 липня 2014 р., Луганська область,  24-й батальйон територіальної оборони «Айдар».

23.06.2014 р. – в Луганську терористи викрали під час лекції та катували голову Луганського обласного об’єднання «Просвіта» Володимира Семистягу.

Звільнено з полону 15 серпня (перші слова: «Батьківщиною не торгують! Своїх поглядів і переконань не змінив, життя тільки починається…»). Подано на звання «Герой України».

28.06 – День Конституції України.

В цей день у 1996 р. Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави. Від Костянтинівського виборчого округу тоді за неї голосувала нардеп Л.Пасічна. Яка організовувала мітинги та виступала на них у 2014 р. під час, так званої, «руської весни». Завдяки чому на Донбасі було спаплюжено цю Конституцію та в Донецьку та Луганську повалено конституційний лад.