РЕС гнізда будує, а хтось в Костянтинівці ліквідує

Десь 3 роки тому на деревах між будинками №19 та №21 по пл.Перемоги (нижче “Єви”, де “Простір”) граки побудували приблизно 10 гнізд та вже виводили потомство. Але в 2020 році якимось чином ці всі гніздування зникли. Причину нам так і не вдалося з’ясувати. Але фахівці запевняють, що це могло бути тільки від людських рук, бо самі птахи свої гнізда ніколи не знищують.

Якось ми вже писали про проблеми, які виникали в цьому дворі весною — автомобілі, що стояли під деревами, покривалися рясним граковим послідом. Ми тоді давали світлини з цими зіпсованими автівками з підписом “Граки прилетіли”. Може так власники вирішили питання?

На жаль, в нашому місті вже стало традицією нехтувати тим, що поряд з нами мешкають представники дикої природи. Так, разом з деревами була зруйнована велика популяція граків біли школа №15. Невже дітям краще бачити у вікнах пилюку, асфальт та бетон?

Те ж саме було скоєне раніше — разом з деревами знищена ще більша популяція граків напроти залізничного вокзалу.

А ось у Бахмутському районі — інакше. Тут у селах Никифорівка та підняли їх на опори вище дротів. Місцеві мешканці побачили, що до них прилетіли ці птахи та будують гнізда прямо на дротах. Вони вийшли на енергетиків і ті вирішили допомогти. Бо, кажуть, лелеки  —  добрий знак!

За що, до речі, ДТЕКівці отримали національну премію “Еко-Оскар”.

Старожили, скільки живуть, - лелек тут не бачили.

Взагалі по області представники цієї компанії встановили вже 15 таких платформ, з них 7 штук — у 2020 році. А всього в 5-ти регіонах України таких платформ вже 237.

Щоб викладати гнізда на платформи правильно, працівники компанії консультувалися з орнітологами та встановлювали перші платформи під їхнім пильним наглядом. Зараз працівники ДТЕК вже навчилися як змайструвати платформу та встановити її так, щоб птахам припало до вподоби.

Побачите, що лелеки будують свої гніздування на дротах, — звертайтеся.

В.Березін