Коли керівник закладу української культури стає антиукраїнцем

29 жовтня Костянтинівський суд виніс вирок завідуючій Тарасівського сільського будинку культури Светлані Федорчук. Молода жінка підпала під вплив антиукраїнської пропаганди і стала на шлях сепаратизму. На початку травня 2014 року вона, з метою зміни меж території та державного кордону України, в ході розмови з невстановленою особою з числа представників ініціативної групи з організації та проведення незаконного референдуму,  дала добровільну згоду на участь у роботі дільничної виборчої комісії в якості секретаря.

С.Федорчук здійснювала допомогу в організації роботи «дільничної виборчої комісії» та проведення 11 травня 2014 року у приміщенні місцевого будинку культури с. Тарасівка хибного “опитування”, в ході якого опитувалися мешканці селищ Олександропіль, Новооленівка, Водяне, Березівка, Зелене Костянтинівського району з приводу визнання незаконного утворення та подальшого самостійного існування «ДНР», з наступним складанням завідомо неправдивих документів про результати підрахунку нібито  “волевиявлення” про зміну меж території України.

11.05.2014 року обвинувачена виконувала функції керівництва дільничної виборчої комісії, організовувала, контролювала та координувала роботу громадян, залучених в якості «членів дільничної комісії», з якими видавала так звані бюлетені для голосування та формувала списки громадян, які приходили до приміщення місцевого будинку культури і брали участь у вказаному незаконному голосуванні. Після закінчення незаконного референдуму здійснила підрахунок бюлетенів, а також організувала подальшу передачу бюлетенів біля Костянтинівського Індустріального технікуму.

Обвинувачена свою провину визнала, у скоєному щиро розкаялася та пояснила, що раніше приймала участь у виборах і знайома з порядком проведення виборів. На початку травня 2014 року їй зателефонував голова сільради і запропонував побути секретарем комісії. Так як вона не хотіла втратити роботу в клубі, то погодилася на пропозицію сільського голови, оскільки саме від нього у с. Тарасівка залежить вирішення усіх питань. Референдум проходив 11 травня 2014 року у приміщенні сільського будинку культури. У цей же день привезли бюлетені. Після проведення референдуму вони всі документи відвезли і передали незнайомій особі, яка чекала біля Індустріального технікуму. Особисто їй ніякої винагороди не заплатили.

Керуючись ст.ст. 366-368, 371, 374, 376, 395 КПК України, суд ухвалив: визнати С.Федорчук винуватою у пред'явленому обвинуваченні у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 110 КК України та призначити покарання у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільнити засуджену ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на 1 (один) рік, якщо вона протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов'язки.

По матеріалах Реєстру судових рішень.