Дані ООС по втратах

За даними командування Операції об'єднаних сил за тиждень з 8 по 14 січня російськими окупантами було вбито/поранено українських військових: 1/5

Загинув ветеран, якій на війні з 2014 року, Микола СЕМЕНЮК з Вінничини. 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців. Світла пам'ять, шана і слава Герою! 10 січня в зоні проведення ООС також загинув (небойова втрата) боєць 72-ї окремої механізованої бригади Володимир Крупський. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив його земляк. За інформацією «Новини Полтавщини», військовий помер внаслідок переохолодження під час евакуації побратимів з частково затопленої броньованої машини, яка під час руху потрапила у замерзле водоймище кар’єру. Підрозділ дислокувався у с. Зайцеве Бахмутського району.

10 січня  під час розчищення дороги в с. Крута Балка (у с.Спартак Ясиноватського району)  до насосної станції першого підйому Південно-Донбаського водопроводу на окупованій території були поранені три співробітники комунального підприємства “Вода Донбасу” та вшент знищена їх машина. За даними нашої розвідки — винуватці російськи окупанти, але бойовики традиційно заявили, що це був обстріл з боку ЗСУ і, навіть, оприлюднили розповідь очевидців.

За даними СММ ОБСЄ, увечері 9 січня поточного року, у Горлівки, на північному сході від Донецька, спостерігачі зафіксували на землі тіло померлої жінки (69 років), біля якої були три медпрацівники та чотири найманця збройних формувань РФ. Також поблизу стояли карета швидкої медичної допомоги та два автомобілі окупантів. За словами чоловіка померлої жінки, коли вони йшли повз офісу Місії, дружина несподівано впала на землю і миттєво померла. Він додав, що вони увесь день провели на морозі в довгій черзі на блокпості збройних формувань РФ біля Горлівки, щоб перейти до підконтрольних владі України районів для вирішення питань, пов’язаних з отриманням пенсії. Втім, їм це зробити, на жаль, не вдалося через тривале очікування у довгій черзі.

Українська сторона СЦКК заявляє, що штучне створення довгих черг та неорганізованості в роботі КПВВ в холодну пору року з боку російсько-окупаційних військ вкотре наражає на небезпеку мирне населення, серед яких, переважно люди похилого віку. Люди прямують за пенсіями та соціальними виплатами, проте цей шлях іноді є нездоланним. Українська сторона СЦКК закликає окупаційну адміністрацію та збройні формування РФ не нехтувати нормами міжнародного гуманітарного права щодо забезпечення сприятливих умов для здоров’я та життя цивільного населення.

По інформаційним матеріалам ООС, СЦКК,  ОБСЄ, ЗМІ.