14 мешканців повернулися в район з-за кордону

Костянтинівська райадміністрація, у зв’язку з карантином не проводить традиційні апаратні наради, тому ми задали голові РДА А.Рослову питання та отримали відповіді:

1. Куди мешканцям району дзвонити, якщо є питання? Хто вже звертався, з яких питань?

Дзвонити до Костянтинівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги — 06272-20731. З 8 до 16.00, у вихідні та святкові дні до 14.00, а також сімейним лікарям, завідуючим ФАП, Амбулаторій, до штабу надзвичайної ситуації у Краматорську 06264-42-04-53. На даний час звернень, запитів на допомогу не поступало

2. Хто відповідає за вирішення проблем?

Центр первинної медико-санітарної допомоги відповідає за санітарно-просвітницьку роботу серед населення, виявлення людей з підозрою на COVID-19 та відповідає за ізоляцію таких хворих. На перинному етапі відповідають сімейні лікарі, які інформують головного лікарі району. 23 березня голова райадміністрації своїм розпорядження оголосив надзвичайну ситуацію на території Костянтинівського району. Відповідальна особа від РДА — заступник голови РДА С.Кальян. Штаб по надзвичайній ситуації очолює головний лікар району Н.Ліхтенштейн.

3. Які заходи по карантину були прийняті?

Кожному керівнику підприємства доведено про режим доступу та санітарний режим.

Рішенням районної комісії з питань техногенної та екологічної безпеки від 17.03.2020 р. була заборонена робота закладів громадського харчування в районі:

- кафе в Іванопіллі,

- готельний комплекс кафе “Лелеки” на території Новодмитрівської сільради.

4. Чи взяті на облік люди, якім треба допомога?

Допомога надається всім, хто стоїть на обліку в УТЗН, Терцентрі. Очикується допомога від благодійних фондів Р.Ахметова та Б.Колєснікова.

Обладміністрація планує також надавати централізовану адресу допомогу.

5. Скільки людей приїхали з-за кордону за цій період і що з ними вирішено робити? Як вони себе почувають, які в них питання?

На 1 квітня 2020 року з закордону до п’яти населених пунктів району прибуло 14 осіб. Всі вони взяти на контроль та відслідковуються медіками. Почувають себе гарно. Скарг та питань немає. Якщо будуть сумніви в порушенні санітарного режиму — лікарі, голови сільрад повинні звернутися до поліції. Поки що таких сигналів не було.

6. Чи є хтось, кого взяли на підозру?

На 1 квітня 2020 року осіб з підозрою на коронавірус не зафіксовано.

7. Яке забезпечення медиків?

Всі медичні працівники забезпечені засобами індивідуального захисту та дезінфікувальними засобами мінімум на 2 тижня. До цього придбано таких засобів приблизно ще на 100 тисяч гривен. На початку квітня очікується отримання пульсометрів, тестів та грошової допомоги від ОДА 50 тисяч грн.

8. В якому стані весняне-польові роботи?

Восени минулого року сільгоспідприємцями та фермерами району було посіяне 22000 га озимої пшениці та ячменя, ріпаку - 1100 га. Культури в задовільному стані. Проводяться підживлення посівів, обробка захистом рослин. Станом на 1 квітня в районі посіяні ранні зернові культури: ярові ячмінь 3630 га, пшениця — 250, горох — 45 га, льон — 250 га. Роботи продовжуються.

9. Як працює РДА?

Робота РДА проходить у звичному режимі. Працівники РДА у відпустках без зарплати не перебувають.

Опитував В.Березін.