Що дивитися та читати під час карантину

Ми продовжуємо знайомити читачів з думкою відомих митців - які для них самі улюблені книги та фільми, з якими могли б ознайомитися читачі «Провінції» під час карантину.

З одним з самих титулованих майстрів пензля Валерієм Франчуком (народний художник України, лауреат Шевченківської премії) ми познайомилися на вечері пам'яті Юрія Ряста. Художник був одним з його самих близьких друзів, тому залюбки відгукнувся на нашу пропозицію рекомендувати костянтинівцям - що читати та дивитися. До речі Валерій Олександрович обіцяв після карантину приїхати та зробити у нас свою виставку, яку присвятить 75-річчю народження Ю.Ряста. Отже...

В.Франчук:

"Може ви і не повірите, але я зараз все перечитую і перечитую Кобзар і кожен раз дивуюсь який він актуальний і сьогодні. Звичайно люблю щемні поезії Юрія Ряста, також читаю Павла Мовчана, Івана Драча, Василя Герасимюка. Звичайно Василя Стуса, Ліну Костенко і список ще не закінчений, а от кіно зараз практично не дивлюсь, все більше новини.

Завжди поважав наше романтичне кіно. Зокрема «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, «Камінний хрест» та «Захар Беркут» Леоніда Осики, «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала» та «Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка, «Пропала грамота» Бориса Івченка".

З великим другом нашої редакції скульптором та художником Петром Антипом наші читачі знайомі. Нагадаємо, що нещодавно у Покровську відкрили його пам'ятник Т.Шевченко. В Добропіллі та Горлівці також стоять його Кобзарі. У цетрі Горлівки (де він народився, жив та працював, зараз виїхав) зн ходиться його композиція по Петру Горлову. Цікаве, що погруддя М.Амосову на його могилі у Києві також авторства Петра Івановича. Його роботи є у музеях, галереях та приватних колекціях США та Європи, про нього знято біля 10 документальних фільмів.

З нами Петро Антип був небагатослівний. Сказав, що працює над новою скульптурою і, як завжди дивиться документальні фільми, перш за все по історії України. Але зараз "підсів" на багатосеріний художній фільм "Воскреслий Ертугрул" (Турція). А нам порекомендував вічну книжку - Марка Аврелія «Роздуми» - лат. "Mediatationes". Сказав, що особливо в цей час треба перечитувати "Прогулянки наукового туриста з Спінозою" (Е.Кац), «Міф двадцятого століття» (А.Розенберг).