Відремонтували пам’ятний знак “по-сепарські”

5 грудня разом з воєнним комендантом міста та заступником міського голови журналісти “Провінції” випадково наткнулися на щойно намальовану “колорадську стрічку” на пам'ятному знаку Герою СРСР, який геройські загинув у 2-й Світовій війні Миколі Носулі на Червоному. Хто і коли це робив? Зараз цим займається поліція.

Нагадаємо, що згідно п. 3 статті 173 Адмінкодексу: "Публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення тягне за собою штраф від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією стрічки або предметів, що містять її зображення. Якщо порушення вчинене повторно протягом року, то штраф становитиме від 150 до 300 мінімумів або адмінарешт на строк до 15 діб".

Як пояснюється, георгіївська стрічка стала в Україні символом російської окупації та агресії. Вона має вигляд смужки з трьома чорними і двома жовтими (або помаранчевими) смугами. Згідно офіційної інформації, заборона "колорадської стрічки" сприяє посиленню охорони громадського порядку, уникнення провокацій з її використанням. При цьому забезпечені права осіб, які мають законне право на використання гвардійської стрічки та її зображення (наприклад, ветерани, нагороджені Орденом Слави).

Нагадаємо, у 2015 році замість георгіївської стрічки влада Белорусії в "добровільно-примусовому" порядку рекомендувала використовувати червоно-зелену стрічку кольорів прапора Білорусі, прикрашену цвітом яблуні.

Ми ще у 2013-му році писали про те, що треба привести цій пам'ятний знак в нормальний стан, але, щоб таке...

В.Березін