«Коменерго» — товариство з дуже обмеженою відповідальністю

«Для нас самое главное — получить прибыль»


Президент Корпорації «КомЕнерго» О. І. Адамов («Провинция» № 30 от 23.07.08).

Ця стаття про красиву схему необмеженого викачування грошей з кишень громадян за поганенький товар. Першого вересня минув рік, як ТОВ УК «КомЕнерго-Костянтинівка» прийшло ощасливити мешканців багатоповерхівок. Але в контексті відомих подій з Роженком, ощасливили когось іншого. Перші три літери в назві компанії розшифровуються як «Товариство з обмеженою відповідальністю». Згідно з Цивільним кодексом: «Учасники товариства з обмеженою відповідальністю не відповідають за його зобов’язаннями і несуть ризик збитків, пов’язаних з діяльністю товариства, у межах вартості своїх вкладів». Тобто, отримуючи мільйонні доходи, це «товариство» відповідає лише коштами, якими сформовано статутний капітал.

Це підтверджує і Закон «Про господарські товариства»: «Учасники товариства несуть відповідальність в межах їх вкладів», а максимальна кількість учасників може досягати 10 осіб. Зазвичай, засновуючи таке товариство, складають мінімально-дозволений статутний (складений) капітал у розмірі 100 мінімальних заробітних плат, що дорівнював на момент створення «КомЕнерго» 52500 грн. Отже, відповідальність учасників «КомЕнерго» тільки в межах цієї суми. Можливий інший варіант. Статутний капітал може складатися також з устаткування і будівель, переданих цьому «КомЕнерго». За будь-яких обставин, наприклад, при банкрутстві товариства, при зверненні стягнення на майно товариства за його боргами, кожний пайовик втрачає лише свій пай (внесок), а на решту його майна ця відповідальність не поширюється.

Цікаво, у чиїй власності тепер все, що належало громаді? Якщо комунальне майно передано від імені виконкому, то місцевий бюджет має право на дивіденди. А якщо від імені фізичної особи, наприклад Роженка, то тоді чи не ця фізична особа отримуватиме щорічні дивіденди?

Заступник президента корпорації «КомЕнерго» Рассадніков повідомляв: «Что касается уставного фонда, - он минимальный, предусмотренный законодательством – 56 тысяч». («Провинция» №33 від 13.08.08р.). Хоч і не набагато, але збрехав. Раніше, коли він дізнався, які «інтелектуали» зібрались вирішувати долю комуналки, не соромлячись пояснював про корпорацію, зареєстровану в Києві: «Корпорация имеет в своем уставном фонде миллиарды гривен» («Провинция» № 27 від 02.07.2008 р.). І одразу пообіцяв відмовитися від послуг Приватбанку і зекономити бюджету 26 тис. грн. Але ж повірили і договір підписали аж на 7 років. І затвердили рішенням міськради №5/31-672 від 24.07.2008р.

Згідно з цим договором, який підписали з одного боку колишній голова Роженко, а з іншого товариство з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «КомЕнерго-Костянтинівка», ця компанія є виконавцем послуг з управління, утримання і ремонту КОМУНАЛЬНОГО житлового фонду м. Костянтинівки, згідно з переліком. У цьому переліку без ОСББ 520 будинків – загальною площею 983,1 тис. м2.

Залишимо поза увагою незаконність надання права «управління». А от слово «КОМУНАЛЬНОГО» я виділив не випадково. Згідно з п.2 ст.10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», а також згідно з рішенням Конституційного суду №4-рп/2004 від 2 березня 2004 року:

«Допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т.ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього.

Власник (власники) неприватизованих квартир багатоквартирного будинку є співвласником (співвласниками) допоміжних приміщень нарівні з власниками приватизованих квартир».


А в міськраді досі вважають багатоквартирні будинки комунальною власністю. Бо в договорі між Роженком і «КомЕнерго» зафіксовано: «Собственник – юридическое лицо, которому принадлежит  право владения, пользования и распоряжения жилищным фондом, зарегистрированное в установленном законодательством порядке».

Цікаво, чи встиг виконком зареєструвати право власності на будинки «в установленном законодательством порядке», тобто в БТІ? І як це можливо взагалі, коли за рішенням Конституційного Суду будинки є власністю їх мешканців? Утім, для «солодкої парочки» (Роженко і Мартинічева), яка пробивала, наче танк засіб власного збагачення - закон не писаний.

Тепер з’ясуємо, скільки грошенят отримує ця весела компанія, чи вірніше - кампанія. Тариф за обслуговування був затверджений міськвиконкомом рішенням №802 від 22.11.2006р. у розмірі 0,83 грн. за 1 м2 . Помноживши тариф, який сплачують більшість городян, на загальну площу, отримаємо 0,83 х 983100 = 815973 грн.

Якщо врахувати інші надходження, про які компанія не забарилась потурбуватися, обкладаючи підприємців даниною, тоді можна з достатньою точністю вважати, що «КомЕнерго» щомісяця має біля одного мільйона гривень. І це навіть, зважаючи на неповну сплату за так звані послуги. Порівняйте з сумою обіцяних інвестицій у 2,9 мільйона гривень за 7 років. Лише обіцяних, бо у договорі цього немає!

Чому ж приховують цей договір від громади? Автори статті в газеті «Провинция» №33 від 13.08.08 р. О.Окунєва і С.Стещенко розводили руками: «А какая экономическая собака зарыта  во взаимоотношениях городского головы и его команды с этой корпорацией, доподлинно неизвестно...» Я тоді зауважив, що існує Постанова № 976 від 5 листопада 2008 р. «Про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади». З її допомогою можна відкопати цього собаку і впевнитися, що він таки добряче тхне корупцією («Провинция» № 50 від 10.12.2008 р.). Одначе, ніхто і лопати до рук не узяв.

Саме тому, хто б не намагався отримати копію договору, всім відмовляли. «Редакция «Провинции» запросила у исполкома копию Договора с «КомЭнерго-Константиновка», а секретарь горсовета А.Гомозов ответил, что свободный доступ к этой информации мы не можем получить, т. к. она не касается нас лично (!?)» («Провинция» №36 від 09.09.2009р. «Власть отказала нам три раза...»).

Тому я буду оперувати проектом договору, який було покладено на стіл Роженку, ще без підпису. Копія цього договору потрапила до мене випадково. Натомість, усі хитруни, які приховують цей договір від суспільства, нехай заспокояться. Я вночі до роженківського кабінету не прокрадався і сейфа його не зламував. Сейф залишився неушкодженим, про що власними очима переконались правоохоронці, які зловили мера на хабарництві. Можливо при обшуку Роженко застеріг правоохоронців, що в столі замкнена особливо секретна інформація – договір з «КомЕнерго». І вони, звичайно, перелякались і не насмілились навіть глянути на нього. А тепер Гомозов отримуватиме 10% доплати до окладу за охорону договору з надуманим грифом «таємно».

Отже, якщо у когось виникнуть заперечення, нібито у підписаному договорі все інакше, то нехай ці люди або замовкнуть, або оприлюднять вже підписаний договір.

Взагалі «КомЕнерго» не відмовляється трішечки пошахраювати. Платежі від населення воно приймає на рахунок у Приватбанку №26003060145151, МФО 335496, а за користування допоміжними приміщеннями і обладнанням, які належать мешканцям(!), на рахунок в Укрсоцбанку №26005265000005, МФО 334011. Окремий рахуночок ніколи не зайвий.

В договорі немає і згадки про обіцянку О.Адамова захистити мешканців від сваволі інших постачальників (Тепломережи, РЕМа, Водоканала і Міскгаза). Мабуть брехав, коли запевнював, мовляв: ми укладемо угоди з цими мерзотниками від імені мешканців, будемо слідкувати за невиконанням задекларованих ними послуг, і не дозволимо кривдити людей». Хоча у своєму звіті неоковирно проголошував: «Производитель производит соответствующие коммунальные услуги (РЭС – электроэнергию, водоканал – питьевую воду, теплосеть - централизованное отопление), но непосредственно к потребителю они поступают по внутридомовым сетям, обслуживаемым нашим предприятием, возмещение затрат на содержание которых входит в утвержденный тариф оплаты услуг по содержанию домов и придомовых территорий».

Не буду згадувати іншу брехню Адамова, щодо старших в будинках на зарплаті від «КомЕнерго», щодо лакбоксів з Китаю, що інформуватимуть мешканців, щодо щотижневої газети і взагалі щодо суттєвого поліпшення обслуговування. Новітній Остап Бендер втік, залишивши мешканцям мрії про побудову Нью-Костянтинівка.

Я вже писав, що «при владі у місті люди, які навіть найкращу ідею сплюндрують» («Провинция» № 31 від 30.07.2008 р. «Чи збудують в Костянтинівці Нью-Васюки?»).

Не буду наводити усі сумнівні пункти підписаного договору. там їх більш ніж достатньо. Наголошу на тому, чого в договорі немає. В ньому навіть не згадується про зобов’язання вкладати інвестиції і не визначено у цьому плані жодної копійки!

Хоча не забули в п. 4.1.7. «Рассматривать вопрос выделения средств из местного бюджета для решения вопросов улучшения содержания жилищного фонда (ремонт и оборудование детских игровых и спортивных площадок, приобретение оборудования и т.д.)».

Натомість, в п.3.1. договору зазначено: «Основные производственные фонды, предназначенные для содержания жилья (здания, сооружения, автотранспорт, механизмы, оборудование и т.д.), передаются Управляющей компании в аренду путем подписания отдельного договора».

Цікаво, чи існує ця додаткова угода і скільки сплачує «КомЕнерго» за оренду? Мабуть нуль цілих і хрен десятих. Ну а далі одні зобов’язання власника, яким вони зафіксували чи міськраду, чи виконком, чи бідолашного Роженка:

«4.2.Собственник обязан

4.2.2.ПредоставитьУправляющей компании полный список всех организаций, предприятий и других хозяйствующих объектов, занимающих на основании договоров аренды какие-либо помещения в обслуживаемых многоквартирных домах жилищного фонда с их юридическими и фактическими адресами центральных офисов, телефонами и данными руководителей или их заместителей.

4.2.6.Содействовать в вопросе освобождения Управляющей компании от оплаты госпошлины при обращении в суд по вопросу возмещения задолженности с потребителей жилищно-коммунальных услуг».


Утім, існує великий перелік того, на що УК «КомЕнерго» має право. Тут і видача всіляких документів, довідок. Вона навіть має право, а не зобов’язана розміщати на стендах інформацію, випускати щотижневу газету і навіть власний сайт з функцією форума. За договором - це її право, а не обов’язок!!!
Не забули нащадки Остапа Бендера про своє право збирати платежі і навіть всупереч законодавству «...использовать закреплённые за жилыми домами и земельные участки  (придомовые территории) под оборудование объектов социальной сферы. Средства, полученные от их использования, поступают в распоряжение Управляющей компании и направляются на содержание жилищного фонда и придомовых территорий».

На такі забаганки існує правило. Коли якесь мурло наважиться заволодіти прибудинковою територією, треба послати його якнайподалі і піддати ногою в зад!

ЯРОСЛАВ
Yaroslav70 [at] meta.ua