“Доступні лікі”, виплата по лікарняним ще можуть бути, а заводські лікарі вже ні

Ще недавно Укрцинк, Мегатекс, а у районі — Український бекон мали своїх лікарів, які відкривали лікарняні. Тепер реформа це не передбачає і це є порушенням законодавства. Тому з підприємств працівники повинні йти до медиків, з якими склали договір. На думку головного лікаря Центру меддопомоги Костянтинівського району Н.Ліхтенштейн, це повинно дисциплінувати лікарів та працівників. «Останні повинні менше хворіти, особливо у осіннє-зимній період, коли, наприклад, на Українському беконі кількість ОРЗ та бронхитів зашкалює», — відмітила Наталя Борисівна.

Керівник медицини району проінформувала районну владу, що всі 8 аптек, які склали договори з Національною службою здоров’я України на продаж населенню медикаментів по програмі “Доступні ліки”, зараз продаж цих ліків не проводять.

Ситуація у міськрайонному Фонді соціального страхування щодо виплат по лікарняним продовжує бути складною. Борг на сьогодні становить 2,300 млн грн. Це 20% всіх листків, що надійшли з початку року. Станом на цій тиждень сплачуються лікарняні до середини березня. До Кабміну подали пропозицію про збільшення частки Єдиного соціального внеску, щоб було більше грошей на лікарняні.

Перепису бути!

Керівництво району отримало листи, що відділ статистики почав підготовку до перепису населення у 2020 році. Працівникам відділу буде «тісно» в їх кабінеті, тому вони пропонують розширення. На їх думку, це треба зробити, перш за все тому, що треба буде опрацьовувати великий по розміру картографічний матеріал. Але карти, скоріше, будуть в електронному вигляді. І в цьому зможе допомогти відділ архітектури району, який такі карти вже опрацював. Під час перепису статисти-переписчики будуть мати ці карти кожен на своєму планшеті. «Нарешті ми узнаємо – скільки у нас населення», — вважають статисти.

В.Березін.