Олекса Тихий i Донеччина

Вже четвертий раз у нашому краї проходять Четверті Олексини читання. Цього разу їх приймав Часів-Яр

В цьому році Читання проводилися  у будинку культури Часовоярського вогнетривкого комбінату, на базі Артемівського міського відділу освіти. У далекі довоєнні часи Олекса з братом вчилися у Часовоярській школі. Тема читань була «Олекса Тихий і Донеччина».

Костянтинівці, як ніколи приймали активну участь у цьому заході. Представники Новодимитрівського ліцею, Костянтинівського інтернату, Миколаївської школи провели ретельну  роботу і виступили з доповідями на читаннях.

Переможці конкурсної програми читань — вчителі та учні Дружківських та Часово-ярських шкіл — отримали нагороди. На весні їх чекає цікава подорож до Києва. Всі учасники  отримали грамоти за участь та комплекти книжок.

Взагалі, рівень усіх робіт, які були представлені на Четвертих читаннях, був значно вищий, ніж на трьох попередніх. Матеріали читань, їх підсумки й аналіз будуть викладені і надруковані у брошурі, як це робиться вже зазвичай.

На читаннях вперше був присутній відомий художник, скульптор, політичний діяч (голова донецької організації Європейської партії) Петро Антип. Взяла активну участь у підгтовці та проведенні читаннь голова Донецького Союзу Українок, відома донецька вишивальниця Людмила Родіонівна Огнєва. Вона виконала технічну частину у надрукуванні книжок Тихого. До того ж, Людмила Родіонівна до читань привезла у Часів-Яр свою виставку вишивки.

Зі словами подяки до учасників звернулася завідуюча кафедрою педагогіки Краматорського економіко-гуманітарного інституту, кандидат педагогічних наук, професор Раїса Феодосіївна Суровцева.

Завжди наприкінці заходу об’являється місце проведення наступних читань. На початку лютого ми отримали таке запрошення з Донецької обласної універсальної бібліотеки імені Крупської. Так що, наступним пунктом у географії наший заходів буде Донецьк.

Євген Шаповалов, голова ДОТ ім. О.Тихого.