Виставка «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870 – 1918»

У четвер, 21 грудня, в Краматорську у Міській бібліотеці пройшло відкриття виставки-дослідження, присвяченої історії французьких інвестицій в економіку України: «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870-1918». Рік тому Костянтинівка приймала виставку, яка була присвячена бельгійським інвестиціям, в першій половині 2018 у наше місто, а саме у краєзнавчий музей, завітає французька частина виставки, саме та, що була урочисто відкрита у Краматорську.

На відкритті було багато офіційних осіб: губернатор Донецької області Павло Жебрівський, віце-прем‘єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Світлана Глушко, директор Донецького краєзнавчого музею, громадянські активисти Леонід Марущак, куратор Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру, керівник проекту “Музей відкрито на ремонт”, Дмитро Піркл, меценат.

Виставка досліджує маловідому тему взаємозв’язків України з державами Європи та всього світу кінця ХІХ – початку ХХ сторіччя, яке руйнує міф про радянську індустріалізацію України. Фактично індустріалізація відбулася на Донбасі з приходом сюди іноземного капіталу. Так майбутня Костянтинівка була сформована п‘ятьма бельгійськими заводами та похідною від них інфраструктурою. Саме бельгійські місько будівні структурні рішення сформували Костянтинівку. Дотепер ми маємо виробничі площадки, парки, житлові зони, які розташовані там, де їх задумували бельгійські інженери у кінці ХІХ сторіччя. Дослідження представлене у форматі 20-ти інформаційних плакатів-колажів із документів, акцій, облігацій і фотографій.

І.Бредіхін