Хроніка свавілля

Весь минулий тиждень на території Костянтинівського району та Іллінівської ОТГ постійно “вибухали” земельні, екологічні та правові “бомби”. Якось все зібралося в цьому проміжку часу. Але, цікаве, - чому? Може тому, що керівництво райдержадміністрації згадало, що воно само нещодавно працювало в поліції, а може це просто збіг обставин і всі, нарешті, побачили тільки маленьку верхівку айсбергу...

19 травня - Бересток

Біля звалища промислових відходів керівництво райдержадміністрації зафіксувало факт незаконного видобутку. На місце події було викликано поліцію та затримано три екскаватори, два самоскиди, бульдозери, дві газелі та декілька одиниць легкових авто.

За попередніми даними — це все ганебна, антиекологічна поведінка підприємства ТОВ “Екоресурс”, яка вже багато років продовжує “водити за ніс” керівництво району та незаконно проводить роботи на землях району. Насправді вони давно орендують міське промзвалище, але вже багато років, як залізли на чужі землі та нахабно їх використовують. Як це було у 2007 році, коли прямо поряд орендованих ними земель, але на районних землях, було створено несанкційований ядерний могильник. Але вони тоді “відбилися”, що то зробили не вони. Правоохоронці не змогли (а скоріше не захотіли) нічого доказати. Але беззаперечний факт, що на це смертоносне звалище можна було проїхати тільки через шлагбаум “Екоресурсу” та їх сторожів, чомусь ніхто так і не захотів бачити.   

Райдержадміністрація повідомляє, що діяльність незаконного видобутку цинку, свинцю та інших промислових відходів було призупинено.

Співробітниками поліції встановлюється коло осіб, причетних до незаконної діяльності.

Але за попередніми даними — правоохоронці знову не змогли доказати незаконну дільність “Екоресурсу”.  

20 травня — Степанівка

Свавілля (несанкційоване звалище) з боку ПП Зіброва виявили мешканці села, а відеоматеріали на своїй сторінці у фейсбуці розмістив Б.Полуян.

Вони неодноразово зверталися до голови сільради В.Маринича, але приватний підприємець продовжує смітити. Хоча його одного разу вже штрафували.
Селяни просять свого голову звернути увагу на екологічні проблеми. І, перш за все, наладити вивіз побутового сміття.

21 травня - Новодмитрівка

Журналіст Петро Чумаков виявив початок земляних робіт на будівництві “трупного заводу” біля “трекутниму смерті”. Ось його рефлексія: “На Донеччині стартував, мабуть, найграндіозніший проект вже другий рік як нової влади Володимира Зеленського - будівництво обласного крематорію в Костянтинівці. Прямо біля Єврейської балки - місці розстрілів нацистами понад 5 тисяч місцевих жителів, три тисячі з яких - євреї.

У цьому році планується витратити 40 000 000 грн. Дикі порушення видно вже сьогодні: всупереч проекту, знищені живі акації, потужний силовий кабель кинутий просто по землі і йде в поле (ну не передбачили в проекті, на якому відмили 3 000 000, точку підключення електроенергії). А газ? Його очевидно спробують тягнути через очисні. Від найближчої гілки середнього тиску. Природно, ні під, ні над озерами з фекаліями прокладати газопровід жоден чиновник не дасть дозволу.

Зрозуміло, що вся ця афера пахне вже навіть не смаженими (горе-проектом передбачено саме спалювання), а гнилими трупами тварин, яких хочуть звозити сюди з усієї області.

Саме тому працівники намагаються не потрапляти на очі, а дивитися за будівництвом (розпилом десятків бюджетних мільйонів) на білій “Акура” та поспішно ретируватися.

Хоча, якщо ініціатори будівництва доб'ються свого, і Костянтинівка перетвориться в трупну столицю, а гроші будуть успішно "освоєні", не дивно, що “Акури” вони змінять на “Майбахи”.

Цікаво, що правоохоронці завели справу за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.366 КК України, про те, що директором КП “Донецький регіональний центр поводження з відходами” О.Грубич та директором ПП “Донбас Будіндустрія Сервіс” А.С. Вітушинським, 24.12.2019 р. БУЛО ВНЕСЕНО ЗАВІДОМО НЕПРАВДИВІ ВІДОМОСТІ ДО ОФІЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ за укладеним між зазначеними сторонами договором на виконання робіт. Цим займалося Костянтинівське відділення поліції. Але, на жаль, їм суд навіть відмовив дати дозвіл на вилучення документів. Потім справу передали в обласне керівництво.

26 травня, разом з П.Чумаковим, ми виїхали на будівництво і побачили вже виритий котлован. Як ми з’ясували, в цей день екскаватор, який рив котлован, в нього й впав. Але постраждалих немає. Бідні робітники, мало того, що ледве не отримали травми, ще й повинні працювати у постійному смороді з Костного заводу. Нехай дихають, бо коли побудують “трупний”, дихати будемо всі ми.  

23 травня - Осикове

Керівництвом Костянтинівської райдержадміністрації зафіксований факт розкрадання труб меліоративної системи. На місце події було викликано поліцію, вилучено екскаватор та вантажний автомобіль. Складено протокол.

Наразі співробітниками поліції встановлюється коло осіб, причетних до незаконної діяльності.

23 травня — Іванопілля

Зафіксований факт самовільного зайняття земельної ділянки (приблизно 500 га). Дану земельну ділянку обробляла техніка ТОВ «Бахмут Агро». Встановлено, що земельна ділянка використовувалась з метою отримання прибутку без оформленого належним чином права власності або користування.

На місце події було викликано поліцію, затримано два оприскувача та два вантажних автомобіля, опитано свідків.
Наразі співробітниками поліції встановлюється коло осіб, причетних до незаконної діяльності.

За матеріалами Костянтинівської райдержадміністрації, журналіста П.Чумакова, мешканців с.Степанівка.