Письмо «социально опасного элемента»

Я далекий від думки, що у В.Відлоги недостатній технічний рівень. Навпаки, я вважаю, що він один з небагатьох місцевих керівників, який має високу кваліфікацію. Утім, він не має монополії на знання різних Правил. І це добре. Цікаво, як вдалось В.Відлозі помітити багатотемність моїх статей, якщо у нього «не возникало желания читать статьи, подписанные псевдонимом «Ярослав».

Читаючи відповідь В.Відлоги, я згадав директиву 1918 року службовцям ВЧК, підписану В.І. Леніним і Ф.Е. Дзержинським, про класифікацію тих, хто потрапляє до рук чекістів. Там прямо мовиться про те, що кожного, хто має освіту 8 чи більше класів гімназії, не кажучи вже про вищу освіту, слід класифікувати як «СОЭ»— «социально опасный элемент». Усіх, хто має нижчий рівень освіти, в тому числі й кримінальних злочинців, класифікували як «СБЭ»— «социально близкий элемент». Треба зазначити, що цю директиву офіційно не засуджено і не скасовано й нині... І дехто досі користується цією класифікацією.

Я навмисно у своїй статті «Яичко упало и разбилось...» до переліку будинків замість дому № 138 додав «Сервісний центр». І не дарма. Це спрацювало так, як і передбачав. В.Відлога одразу повідомив, що цей центр підключений, згідно з проектом «ОТДЕЛЬНЫМ кабельно-воздушным вводом». Отже, для «Сервісного центру» з набагато меншим навантаженням потрібний «ОТДЕЛЬНЫЙ ввод», а 60-квартирні будинки нехай обходяться шлейфовим підключенням. Можу лише повторитись, що згідно з проектом, ці будинки мали кожний окреме кабельне живлення. Ці кабелі потребували ремонту, або заміни. Проте, тимчасові схеми стали постійними. За відлогівською логікою мешканці багатоповерхових будинків нижчого сорту ніж хазяйчик «Сервісного центру».

Звичайно, я не веду обліку щодо постійних аварійних відключень населення. Це не моя справа. Проте, лише у березні 2008 мені відомі два випадки таких відключень. Костянтинівська РЕМ під мудрим керівництвом Відлоги В. зі своєю технічною стратегією вивела з ладу тільки в одному будинку декілька телевізорів. Звичайно, почнеться суперечка, хто винний, ЖЕК чи РЕМ. А стан електромереж є таким, що забезпечити безаварійну роботу вже неможливо. І це не лише моя думка.

«Антимонопольний комітет України оштрафував ВАТ “Донецькобленерго” на 50 тис. грн. за зловживання монопольним становищем на ринку постачання електроенергії населенню за регульованим тарифом. Таке рішення прийняте за результатами виїзного засідання комітету в Донецьку, повідомили Укрінформу в прес-службі АМКУ. Як встановив комітет, обленерго не дотримувалося вимог нормативних актів щодо забезпечення належного технічного стану електромереж і, відповідно, якості та надійності електропостачання населенню. Через бездіяльність товариства ряд споживачів отримував електроенергію з низькою напругою, а енергопостачання об’єктів інших споживачів було ненадійним. У зв’язку с цим АМКУ зобов’язав “Донецькобленерго” вжити заходів для забезпечення постачання населенню електроенергії відповідної якості». (Урядовий кур’єр № 182 від 04.10.2007 р.).

Я назвав не всі будинки, які підключені за тимчасовою схемою. Ці тимчасові підключення стали вже навіть небезпечними для життя. Але ж я не інспектор, а лише публіцист. Я не вирішую жодної проблеми, яка заважає комфортно почуватися мешканцям у місті. Я тільки ставлю цю проблему «на попа». Тому не потрібно переді мною складати звіт, коли й що буде виконане. Треба не тільки Відлозі, а й іншим, включаючи голову міста, звітувати перед громадою, і не тільки, про здобутки.

ЯРОСЛАВ. [email protected]