Краєзнавці навчають вчителів

Ось вже четверту конференцію для вчителів по заселенню нашого краю та українському Донбасу було проведено представниками Національної спілки краєзнавців України.

Цього разу у Костянтинівці під керівництвом керівника управління освіти міста, самої історика та краєзнавця — О.Барабаш.

Вже набита рука, вже знаємо де, кому і як виступати. Першим, як завжди, йде суха але фахова доповідь знавця музейних архівів Ігоря Карнацького з Артемівська. Тут він навіть встиг дві презентації зробити. Окрім заселення, що по безглуздю фальшивої Новоросії. Потім виступає досвідчений педагог В.Качур — що дуже глибоченько копає по Дружківці, підкопуя під сусідні міста. Потім я, як завжди, роблю провокацію – задаю питання, хто з присутніх знає, звідки пішла назва Сантуринівка. Більшість не знає. Щоб узнати пропоную залучатися до лав Національної спілки краєзнавців та до розробки Програми патріотичного виховання та відродження національних традицій. Далі наш філософ І.Бредихін, прибувший з Києва, стверджує, що рекомендації Інституту пам`яті та законопроект Верховної Ради по декомунізації співпадають з його поглядом, що старий погляд на сучасні речі в школах просто неприпустимий. А ось під кінець виходить А.Тараман і всіх заспокоює розповідями, як гарно можна відпочити з дітьми у створеному ним музеї просто неба у Олександро-Калиновому.

Нас уважно слухали. Серед вчителів були знайомі і навіть наші друзі. Ми сподіваємося на подальшу співпрацю та готуємо візити до шкіл згідно розпорядження обласної адміністрації.

В.Березін, голова Костянтинівського міського осередку Національної спілки краєзнавців України.