«Проспект імені Олекси Тихого»

Почему мы должны переименовать все улицы по трассе от въезда в Славянск до выезда из Константиновки

Тихий - это один из нас. Он родился у нас, жил с нами, переживал все, что переживали мы. Но почему-то он видел все по-другому, не так, как мы. Видел глубже, смог видеть сквозь пелену, которой закрывала наши глаза та коммунистическая власть...

По моему мнению, Олекса Тихий – настоящий Пророк. Иоанн Златоуст говорил, что плохо тому народу, у которого нет Пророка, но еще хуже, и это есть тягчайшим грехом, если этот Пророк есть, но его забыли. Олексу не только забыли, его запретили. Не потому ли мы и живет так плохо, не потому ли все вселенские беды сегодня и нахлынули на нас?

Еще в далекие 60-е годы прошлого столетия Олекса Тихий писал:

"У Донецькій області живуть 2,7 мільйона українців, 1,9 млн. росіян, 103 тис. греків, білоруси, євреї, вірмени, татари та інші. Приблизно такий же національний склад Ворошиловградської області. Але Донеччина не держава, а складова частина України. Росіяни та інші народи в ній не мають права автономії чи складової частини, як Квебек у Канаді, татари, удмурти чи якути в Російській Федерації, аджарці чи осетини в Грузії і т.д. Росіяни та інші повинні знати українську мову, терпіти принаймні, якщо не шанувати, культуру, традиції, звичаї народу, серед якого живуть. Російськомовні вузи на Донеччині — це порушення суверенітету держави. Людей, що живуть на Донеччині і зневажають український народ, можна порівняти з колоністами і плантаторами, якими були, наприклад, іспанці чи англійці в Америці, Індії, Австралії в XVII ст., німцями, болгарами, греками на землях запорозьких козаків, у тім числі на Донеччині, з ласки Катерини Другої у XVIII ст.".

И далее:

"Донеччина — це 1/6 всього населення Української РСР. Її культурний та національний розвиток може послужити або гарним прикладом для всієї України в разі її нормального розвитку, або ганебним, холероподібним...".

Не Пророк ли человек, который смог объяснить и предсказать случившееся сегодня задолго до этого?
Товарищество имени Олексы Тихого предложило Донецкой ОГА, и получила поддержку, переименовать улицы по трассе от Константиновки до Славянска в "Проспект імені Олекси Тихого".

На автопробеге, посвященном Дню Победы, мы расклеили по предполагаемому проспекту таблички с текстом переименования.

Е.Шаповалов, Товариство ім. О.Тихого.