В ЗОШ № 3 прийшла “Французська весна“

Першого квітня в Україні стартувала „Французька весна” – культурні маніфестації, організатором яких виступають Посольство Франції та Інститут Франції в Україні. Цікаві заходи пройдуть в великих містах нашої країни: Києві, Харкові, Одесі, Дніпропетровську, Донецьку.
В Костянтинівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 вона розпочалась раніше – 15 березня, тижнем франкофонії. І це зовсім не випадково. Для багатьох учнів  французька мова – улюблений предмет. Школа підтримує дружні стосунки з навчальними закладами Франції. Учні 7-в, 7-б, 8-б класів листуються з французькими школярами з колежу Жака Превера з міста Гербіняк, та з колежу Сен-Поль з міста Роану. Листування французькою мовою – міжнародний проект, підсумки участі в якому будуть оголошені на кінець навчального року. Кращі листи, колективні творчі роботи українських і французьких школярів представлені в експозиції „Correspondances des classes”. Ще одна прекрасна експозиція користується успіхом серед учнів, їх батьків, вчителів. Це виставка творчих робіт французького фотографа Жана-Франсуа Зера . В його надзвичайних фото багато сонця, цвіту, простору, світла, високого неба.
В цьому навчальному році Міністерство освіти Франції запропонувало юним французам написати конкурсні твори :” В чому, на ваш погляд, ваш навчальний заклад є європейським?” Ми запропонували нашим учням теж відповісти на це питання стосовно нашої школи. Учні написали твори українською, російською, англійською, французькою мовами. Ось як висловил свою думку учень 9-а класу Олександр Клиновський. ”Звичайно, нам ще треба багато чого змінити і в собі, і в шкільній системі , щоб бути по-справжньому європейськими. Тут постає необхідність і збільшення кількості комп’ютерних класів, і посиленні ролі Шкільної Ради та лідера школи в системі самоврядування. Хотілося б і нашій Їдальні змінити все - від інтер’єру до меню. Хотілося б... Але я оптиміст. Серед своїх однолітків та інших учнів нашої школи я бачу багато розумних, дійових людей, а це значить, що є майбутнє у нашої держави, значить наша школа колись буде пишатися нами і продовжувати виховувати громадян європейської країни.”
В. Павлюкова, директор ЗОШ № 3.