Пташиний Великдень на Клебан-Бику

Канікули-канікулами, а 6 квітня учні трьох шкіл Іллінівської громади прийняли участь у надзвичайно значному уроці з екологічної освіти на природі – Міжнародному дню спостереження за птахами.

На десяту ранку діти з вчителями з Катеринівської, Олександро-Калинівської та Іллінівської шкіл вийшли на Клебан-Бикське водоймище на три ділянки: дамбу, зі сторони «динозаврів» та зі сторони с.Бересток. До речі, зі сторони «динозаврів» групу вів голова ГО «Енеїда» А.Тараман, а родзинкою була «участь» в заході молодого віслюка.   

Зі сторони Берестка керував дійством натхненник заходу, голова ГО «Бахмат», журналіст газети «Провінція» В.Березін. Діти розповідали про пташок (кожен вибрав свого птаха, втілився в нього та говорив де він зимує, гніздиться тощо), споглядали за ними (більшість була далече, але дехто був поряд – здивувала червонокнижна чорна шуліка), грали на природі в цікаві ігри, збирали сміття. Разом з Володимиром Борисовичем (особливе запам’яталася гра з глибинної екології «Знайди своє дерево») ігри проводила вчителька Л.Федорченко.

Легкий вітерець, повільні хвилі, співи пташок – те, що необхідно для спокійного та розміреного життя. Діти забули про свої гаджети та воєдино «злилися» з природою!

В підготовці та проведення цього «пташиного свята» прийняли активну участь представники департаменту екології ОДА, обласної екологічної інспекції, РЛП «Клебан-Бик». Вони розказали багато цікавого про різних птахів, підготували дивовижні загадки для учнів, вручили солодкі подарунки та екологічні закладки, надали біноклі для спостереження, робили відео зйомку.   

Захід здійснив неабиякий виховний ефект. Ми повністю  переконані в тому, що дівчата та хлопці Іллінівської громади – активні, свідомі та наполегливі. Вони завжди опікуються екологічними питаннями та сміливо крокують у майбутнє.

Зав.методкабінету відділу освіти Іллінівської сільради Л.Салагуб.