«А то третє свято – Святе Водохреща…»

Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято -новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Для багатьох мешканців Костянтинівського району, вже стало традицією, проводити водохреща саме у селі Олександо-Калинове.

Чому саме тут, адже у цей день вода набуває цілющих властивостей у любому водоймищі?

Справа у тому, що завдяки тісній співпраці прихожан місцевого Храму, керівництва РЛП Клебан-Бик, громадської організації «Енеїда», сільради та районним віділом культури, нам вдається організовувати все на вищому рівні.

У зв’язку з складною ситуацією на Донбасі, культурна програма була дещо скорочена, та наші гості на деякий час, все ж забули за свої клопоти і хвилювання.

Після освячення водоймища, люди ставали в чергу і по три рази занурювалися у воду.

Кажуть, що під час занурювання треба загадувати бажання, яке обов’язково збудеться, та саме в той відповідальний момент, розум відмикає всі думки і вмикається інсктинт самозбереження.

І вже в обладнаній переодягальні, «пірнальники» згадують про бажання. А які у людей бажання? Всім хочеться миру, здоров’я, та людського щастя. І тільки в гармонії з природою, з порозумінням між людьми можна цього досягнути.

Далі гостей чекала польова кухня. Уха, куліш, чай, все це безкоштовно роздавалося людям, де за великим спільним столом з апетитом поїдалося.

А.Тараман, голова НУО «Енеїда».

P.S. Коли закінчилося свято, то, як завжди, у нас залишився трофей. На цей раз, це були чоловічі труси 56 розміру. Тож, для когось, це буде ще одним приводом приїхати на наступний рік до нас на свято.