Депутати Іллінівській сільради злякали сов, але залишили діловодів

В цих виборчих та післявиборчих баталіях, щось призабуло наші місто та об'єднана громада про наших найближчих географічно (Бересток, Ілліча практично злилися з Костянтинівкою) та по духу (стільки років разом, покоління виросли на Клебан Бику) сусідів — громаду Іллінівську. Так би мовити, якась прірва (більше інформаційна) зростає поміж нами.

В цю робочу суботу мені вдалося побувати на позачерговій сесії Іллінівської сільради.

Чесно кажучи, прийняли журналіста "Провінції" з якоюсь пересторогою, напругою. Вразила поліцейська огороджувальна стрічка, яка відокремлювала сектор зали Олександро-Калиновського Палацу культури, де сидять депутати, від інших крісел. Навряд чи ще десь можна таке побачити... “Ага, — подумав я, — це свідчення того "шороху", що робить тут Ольга Данилова, журналістка-блогерка, що веде свій канал на ютубі Angel White, яка не приховує, що співпрацює з ОПЗЖ. В складі сільради, до речі, ця партія в опозиції — з 22-х депутатів їх всього чотири.

Ще до початку сесії депутатка від цієї партії Ірина Хромічова зробила заяву, що вже чотири роки керівництво сільради не надає депутатам проєкти рішень хоча б перед засіданням. Чи хоча б робили б це, як робила Костянтинівська райрада — показували рішення під час розгляду на великому інтерактивному екрані (до речі — куди він з райради дівся?). Їй пообіцяли, що це буде зроблено.

Далі був державний гімн, при виконанні якого група недепутатів, що сиділа на останніх рядах, чомусь принципово не встала. Гімн, до речі, на відміну від міськради, ще виконувався наприкінці сесії. Також ведуча засідання — секретар ради Валентина Троян, на прохання депутатів, оголосила хвилину мовчання, присвятив її тим, “хто в сучасній країні віддав життя за її свободу і незалежність — загиблим під час оборони Донецького аеропорту Кіборгам на честь Дня їх пам'яті". Сесія велася бурхливо. Багато депутатів виступали. Іноді жорстко. Особливо бурхливо розглядалося питання “Про внесення змін до структури та штатного розпису”, яким було передбачене “вивести із структури сільради 2,0 ставки посади діловода”. Це стосувалося діловодів Полтавки та Новополтавки. Опозиційні депутати були проти, тим паче, що одна з цих діловодень є їх колегою — депутатом від ОПЗЖ. І таки сесія їх підтримала і зняла це питання з розгляду. Бачите, все ж таки, опозиція, хоч іноді, але може чогось добитися, чого в нашій міськраді поки що недобачається).

Посеред сесії мені раптово стало якось зле. Так би мовити, кинуло в жар. Роздягнувся до сорочки. Подумав, ось воно — Ковід прийшов, після вчорашнього багатолюдного дихання рот у рот під час антитарифного мітингу. Ан ніт: то в них таке опалення — з височенної стелі звисають нагрівачі УФО. Тому голові жарко, а ногам прохолодно...

Після сесії директорка Палацу культури Таїсія Піддубна вийшла зі мною на двір та показала цікавий природний феномен. На великих ялинках оселилася ціла популяція вухатих сов! Таїсія Вікторівна розповіла, що раніше вони мешкали на горищі Палацу, але нещодавно, рішенням депутатів, там зробили ремонт і вони переселилися на дерева.

Як “знавець”, можу точно сказати — якщо в ці різдвяні дні ви побачили сов, то це однозначна прикмета — в цьому році буде вам щастя!!! Перевірено на званівських совах.

Ми попросили поділитися своїм враженням від сесії, найбільш активну депутатку-самовисуванку Олену Фостик: “Мені не зрозуміло — чому в позачерговій сесії були винесені питання скорочення діловодів. В грудні тільки затвердили штат, а в січні скорочуємо? До речі, фонд оплати праці без змін. Дуже не подобається, що немає можливості більш детально вивчати питання, економічний прорахунок тощо... Далі: відсутність плану роботи сільради, тематики пленарних засідань провокує сумбурні виступи з питань, які не стосуються порядку денного. Але ж піднімаються болючі питання, наприклад, по сміттю. Вже давно пора виробити якусь програму. Розробити алгоритм дій. Бо у нас апарат робить своє, комунальне підприємство своє, депутати те що хочуть...”.

В.Березін