Від водно-гірського туризму до газопостачання

З приходом нового керівника райадміністрації район активно взявся за розробку маршруту по Білокузьминівці, який буде затверджено офіційно. І хоч самі скелі належать РЛП “Краматорський”, це непорівнянна перлина місцевого туризму.

"Але нам треба розвивати й сільський туризм, - розповідала на апаратній нараді начальник відділу культури, молоді, спорту і туризму РДА В.Казімір, — знайти оселі, які будуть приваблювати не тільки екскурсіями але й сільгоспвиробими на своєму обійсті, що характеризує сільську місцевість. Не скрізь же люди нищі, не скрізь непривабливість, є люди, які мають розвинутий побут. Ми над цім працюємо. Але в це треба вкладати гроші місцевого бюджету. А для внебюжетного фінансування треба якась реальна, діяча громадська організація, якої поки що у нас немає. Також потрібен екскурсовод, який все розкаже та покаже, робити постери, рекламу. Також в Білокузьминівці треба робити зону відпочинку на воді".

Ми вставили свої “3 копійки”, що там, насправді, гірський туризм, екскурсоводами можуть бути фахівці з клубів, центрів молоді, шкіл і, також, Віролюбівський музей обов’язково повинен входити, як об’єкт, до цих екскурсій.

Щодо води у Білокузьминівці, то керівництво району турбується проблемою водопостачання через Білокузьминівський водогін, який на очах руйнується у зв’язку зі старінням. На ремонт треба десятки мільйонів грн, яких немає. Тому районна влада шукає спонсорів, щоб довести його до ладу, звертається до всіх підприємців, але відповіді поки що немає. Ця проблема торкнеться не тільки району, але й Костянтинівки та інших населених пунктів. Хочете мати воду — допомагайте!

Мешканці району стурбовані питанням газопостачання. На цей час Міськгаз складає угоди тільки з ОСББ, але в районі всього 5 багатоквартирних будинків. Тому районне управління житлово-комунальним господарством домовилося з газівниками у лютому відпрацювати Костянтинівський район.

Керівник Управління праці та соцзахисту Г.Балашова надала інформацію щодо майбутніх платежів за газ. З січня кожне домогосподарство отримає по дві платіжки:

1) вартість постачання газу 6,91грн за куб на січень;

2) вартість транспортування, що розраховується по формулі - з жовтня 18 року включно по вересень 19 року всі куби, які споживали треба ділити на 12, та множити на 0,84. Наприклад, якщо за рік споживали тисячу спожитих кубічних метрів газу, то додатково, щомісяця треба доплачувати ще 84 грн до літнього періоду.

За словами заступника голови райради Л.Степаненко, окрема сплата за газ та його транспортування в селах проблематична також і для тих, хто не отримує субсидії, тому що платіжки, на відміну від міст, у села не надходять.

Цікаве, що середня зарплата по району на листопад 2019 року була 14871 грн. Що більше, ніж за попередній період на 5%. Більшість підприємств збільшили за рік зарплатню від 2 до 500 грн. Тридцять підприємств в районі виплачують практично мінімальну зарплатню, тому з ними ведеться роз’яснювальна робота.

Заборгованість по єдиному соціальному внеску на початок року у Костянтинівському районі 170,8 тис грн. Це на 18,9 тисяч більше, ніж на початку минулого року. Керівництво з цього питання проводить робочі наради, розбирається та вживає заходи по кожному боржнику. Є безнадійні, а є таки, яких ще треба шукати.

Треба відзначити, що на цій час в районі функціонує 14 закладів дошкільної освіти (два при НВК), які складаються з 15 груп та які відвідують 227 малюків (246 в минулому році). На думку начальника відділу освіти Н.Костомарової кількість д/с потребу повністю забезпечує.

В.Березін