Онлайнові Олексині читання – чому б і ні?

На сайті обласної адміністрації щойно з’явився такий запис: «02.02.2015 у Костянтинівському районі у режимі відео-конференції  пройшов І тур VIII Олексиних читань на тему «Олекса Тихий і сьогодення» за участю керівництва району, працівників освіти і культури, громадськості, учнів. Учасників читань було нагороджено дипломами, кращі роботи будуть представлені 20 лютого у ІІ турі, який пройде у Дружківці. На заході була висунута пропозиція присвятити День правозахисника 10 листопаду цього року вшануванню пам’яті О.Тихого, провести засідання «круглого столу» на базі районного народного клубу-музею».

Дійсно, у ці важкі часи, коли здебільшого й сам навчальний процес проводиться у дистанційному режимі, навіщо дітям та викладачам їхати з своїх населених пунктів, коли можна спокійно використати новітні інформаційно-комунікаційні технології. Тому жюрі та частка учасників зібралися у кабінеті одного з основних організаторів підготовки к читанням заступника голови Костянтинівської районної ради Л.Степаненко, а інших всі бачили та слухали на великому екрані. До речі, вперше на читаннях, завдяки тому, що сама Лариса Миколаївна за фахом філолог — україніст, до критеріїв оцінювання виступів, окрім розкриття теми та використання виразних засобів, було додано майстерність подачі матеріалу.   «Хлопчина з Їжівського хутору», «Тихий – для чого я живу», «Інтерв’ю з Тихим» — назвали свої роботи учасники читань, а Олеся Приходько з Степанівки та Ганна Дергачова з Іванопілля прочитали уривки з роботи Олекси «Думки про Донеччину».

Ясна річ, що для першого такого інтернет-заходу було ще багато технічних незручностей, також зрозумілого в наших школах формального підходу до вибору  текстів  та ін. (наприклад , вдавалися в однакові факти біографії, втопали в цитатах, давали звіти про культурологічну роботу  та ін.). Але все, як завжди в нашому районі, виправив різноманітний Андрій Тараман, який додав до виступу олександро-калинівської учениці те, що їх село відвідував побратим Тихого Левко Лук’яненко, та прочитав свою емоційну поему про Олексу (даємо уривок):

А щоб було , як би не ті сини?
За правду не стояли гордо,
Скоріш за все, здається так мені,
І по радянським видно було мордам,
Нам підготовлена була б судьба
Із рівноправними правами для колоній.
«Хай вам не легко, та дорога ця одна», —
З глибин історії я чую стогін.

Сподіваємось, що до 20 лютого, коли пройде фінал читань, для учасників ще буде час підготуватися та гідно представити Костянтинівський район.  

Товариство ім.О.Тихого пропонує допомогу в цьому.

Контакт – 0662723004.

Відзначимо, що окрім відзначення у 2015 році Дня правозахисника з Тихим на зібранні була висунута також пропозиція один день на тиждень в будівлі райради та райадміністрації всім розмовляти рідною мовою.

Отут дійсне з’явився поряд з нами сам Олекса. Який ще в 70-х роках пришлого сторіччя боровся з чиновниками, які розмовляли українською, а довідки надавали російською.

В.Березін, учасник журі конкурсу.