Об «итогах встречи» громады с руководством Ильиновской ОТГ

У позаминулому випуску газети «Провінція» (№28) було подано статтю «Мы не хотим снова перекрывать дорогу», яка містила підпис «Ініціативна група мешканців с. Довга Балка, Степанівка, Розкішне». Дана стаття містила в собі дещо викривлені факти, які редакція газети «Провінція» не перевіряла, із другою стороною під час подачі матеріалу не зв’язувалась.

Стаття указує на те, що мешканці  даних населених пунктів 07 липня 2018 року «вийшли на пішохідну доріжку». Насправді, відбулось повноцінне перекриття дороги, наслідком якого стало скупчення автомобілів, які не могли проїхати, навіть пасажирському автобусу мешканці не дали «зеленого світла». Все це відбувалось на очах поліції, яка вимушена була проводити роботу по розблокуванню дороги. Мешканці апелювали зверненням до Іллінівської сільської ради, з проханням зустрітися з Іллінівським сільським головою. У заяві було вказано місце і час – 07:20 ранку. Однак мешканці не вказали дату, коли вони бажають таку зустріч. Пізніше, коли справа дійшла до приїзду працівників поліції, хтось з мешканців просто ручкою вписав у своєму примірнику звернення дату, яка «збіглась» із датою перекриття дороги. Жодного натяку на перекривання дороги у тому зверненні, до речі, не було.

У розділі «Підсумки зустрічі» подано як факт, ніби Іллінівський сільський голова не дав відповіді мешканцям стосовно оформлення протоколу зустрічі. Насправді, з зацікавленими мешканцями щодо оформлення і передачі протоколу зустрічі в цей час розмовляв головний спеціаліст сектору з юридичних питань. Інші присутні у залі в цей час влаштували справжній хаос - без дотримання черги, не дочекавшись надання відповіді на попередні питання, які були задані перед цим, постійно паралельно викрикували з місць свої інші питання,  скарги, кричали і з інших приводів, фактично не даючи іншим ані вислухати питання, ані надати відповіді на ті питання, які в цьому гучному хаосі вдалось ідентифікувати. В будь-якому випадку хаотичні, одночасні крики з місць конструктивізму зустрічі не надають. Що стосується протоколу, то з мешканцями, які клопотали про його оформлення було досягнуто домовленості, що оформлений протокол буде передано за кілька днів через в.о. старости на території с. Степанівка, селищ Довга Балка, Розкішне Прокудіна О.А., що і було зроблено. На жаль, через гучні крики не всім, можливо, вдалось це почути, однак ті, хто в цей час конструктивно вів діалог щодо протоколу, відповідь почули і дали згоду саме на такий порядок.  

Стосовно виїзної сесії Іллінівської сільської ради, то мешканці, що перекривали дорогу, почули від працівників поліції слова, що в понеділок (09 липня) відбудеться чи то зустріч чи то сесія, але були впевнені, що відбудеться саме виїзна сесія сільської ради. Однак, працівник поліції відповідно до законодавства не має повноважень скликати сесії.

Однією з останніх в даній статті була теза «юридичний відділ працює проти громади». Не навівши на користь цієї версії жодної аргументації, фактів, дане речення можна повністю ідентифікувати як наклеп або маніпуляція.

Підкреслюю, що у свою чергу працівники газети, що відповідальні за друк, не звернулись за коментарями до другої сторони для об’єктивності висвітлення подій. Якщо редакція не перевірятиме те, що вона друкує, то так недалеко дожити до часів, коли можна буде будь-кому просто так, без доказів, взяти і одним реченням в «Провінції» написати – такий-то громадянин – сепаратист/злочинець/зрадник. Але наскільки це буде об’єктивно, якщо газета перетвориться на місце з’ясування особистих відносин?

Головний спеціаліст сектору з юридичних питань Іллінівської сільської ради А.В.Лебідь.

ОТ РЕДАКЦИИ

Этот текст, с требованием публикации в качестве опровержения, редакция получила от гл. специалиста сектора юр. вопросов Ильиновского сельского совета Лебедь А.В.: «У останньому номері Вашої газети були подані дещо викривлені факти у статті «Мы не хотим снова перекрывать дороги». У зв`язку з тим, що Вами не перевірялась інформація, ви оприлюднили, не навівши доказів, ствердження про те, що юридичний відділ Іллінівської сільської ради «працює проти громади». Фактично це є неперевіреною інформацією, яка принижує мене.»

Вопросы, поднятые в письме жителями Ильиновской ОТГ, достаточно важные и от того, как  они будут решены руководством ОТГ, напрямую зависит качество их жизни. И как бы ни «выходили на пешеходную дорожку», устраивая «скопление автомобилей», ни шумели и ни перекрикивали друг друга, их, думаю, понять можно — они отстаивали свои конституционные права. Может быть, и культура поведения была бы иная, веди руководство ОТГ нормальный диалог с односельчанами.

Ведь, как отметила руководитель райгосдминистрации Н.Виниченко: «Глава Ильиновской ОТГ должен находить подход к жителям и прислушиваться к их требованиям. Перевозить дошкольников — нельзя! Все решения принимать только в правовом русле. В школе в классах достаточное количество детей для сохранения 10-11 классов».

И не стоит лишний раз искать повод для «обиды». Ведь жизнь, она такая, что не всегда — «по (журналистским) стандартам»…

Ну, а что касается формулировок, на которые вы обращаете наше внимание, то, на наш взгляд, заявление громады, что «юридический отдел ... работает против громады», является ни чем иным, как оценочными суждениям работы самого отдела вообще, а не вас лично, Антон Владимирович.  Кроме того, в данном случае, вы — публичное лицо.

Михаил Разпутько.