Наші лікарні утеплили — і що воно дало?

Ну що, шановне панство, нас всіх можна привітати з завершенням складного і довгоочікуваного періоду місцевих виборів. Нарешті маємо легітимно обраного голову і депутатів — про партійну приналежність поки промовчу. Наразі тепер можна не хвилюватися за своє життя і здоров'я, бо місто під контролем і в надійних руках, чи неправда, панове?

Але розмова не про те. Місто, як і вся країна зрештою, як і Світ, вперше входить в осінньо-зимовий сезон в умовах пандемії. І ось тут виникає питання — чи готові наші медичні заклади до роботи в складних умовах? Нам, звісно, добре бачити шалений потік грошей на програму "Велике будівництво", завдяки чому відремонтовано купу соціальних об'єктів, доріг тощо. А чи утеплення будівлі лікарні врятує наше життя від COVID-19, бо понеділок вже показав цифру 37 позитивних тестів у костянтинівців.

1-ша лікарня на початку карантину була визначена як спеціалізована, втім тепер кожне місто має своє інфекційне відділення. Але це не рятує — місць не вистачає, а на вихідних вже й кисню для госпіталізованих не стає.

Схоже, COVID вирішив поставити великий хрест на регіоні з так палко оберігаємою назвою "Донбас". Ну, про те, що ми зрадили Бога, Природу, Україну, нагадувати не слід, все одно своєї провини не визнаємо. Але хочу нагадати — медична реформа розпочалася саме з Донецької області, як пілотний проект в часи Януковича, за міністра здоров'я Раїси Богатирьової. Саме в той час почалося скорочення лікарень і койкомісць. Разом з Тетяною Бахтєєвою розпочалася централізація медичної сфери у госпітальні округи. Звісно, так легше управляти, управляти фінансовими потоками... Реформу не завершили, а от управління фінансовими потоками з рук не випустили. Тому й вигідно утеплювати фасади замість наповнення лікарень медичним обладнанням, підвищення кваліфікації фахівців тощо.

Скажете, після них вже керували інші і добили систему здоров'я. Ан ніт, в Костянтинівці за останні десять років нічого не змінилося, як і не змінилося ставлення влади до міста і городян. Не вірите, зайдіть на сайт міськради і пошукайте там Програми щодо підвищення якості надання медичних послуг. Не знайдете, все, що там є, — заходи з забезпечення державної програми "Доступні ліки" і попередження про посилення карантинних обмежень. Між іншим, новообрані про це теж ні пари з вуст. А що вони скажуть, — вони з одного тіста зліплені. І так, як юристи, будуть виконувати провідну лінію партії і уряду. А що уряд говорить, — фінансування соціально-економічних програм відбувається згідно затверджених Стратегій і пріоритетів, зазначених урядом. А відповідно цьогоріч затвердженої Стратегії до 2027 р., пріоритетом є "розвиток спортивної інфраструктури та енергоефективності державних і комунальних закладів освіти та охорони здоров’я, передбачається не менше 10 % коштів ДФРР"

Тож займайтеся спортом, панове, і тікайте від хвороб своїми ногами.

Г.Олійникова, ГО “МАМА-86”.