Станція Костянтинівка сто років тому

Станція Костянтинівка сто років тому
Станція Костянтинівка сто років тому

Так виглядала станція Костянтинівка десь років сто тому.
До 1932 року міста  Костянтинівки не було, але була з 1869 року станція Костянтинівка, скорочено — ст., як ми бачимо на цій світлині. Вона, як і ще кілька подібних дореволюційних поштових карток, з‘явилася в інтернетовій мережі. В ті часи навіть малесенькі населені пункти друкували поштові листівки зі своїми краєвидами. Сталою нормою  людських відносин при подорожах була розсилка рідним, друзям і знайомим поштових карток зі світлинами тих міст, де зупиняєшся при подорожі. Тому Бельгія є для нас величезною архівною базою для вивчення того, як наше місто виглядало до 1917 року.

Адреса товариства Донецьких скляних заводів у Сантуринівці була в ті часи: Почт. Відділ.Ст. Костянтинівка, К.-Х.-С. зал.дороги.

Адреса ще на одній з поштових карток 1931 року: Донбасс, ст. Константиновка, ул. Красная, (№ будинку нерозбірливий). Та ж назва - «ст. Костянтинівка» - позначене місцем народження Н.Мордюкової в її шкільному атестаті.

Вся плутанина з можливим місцем народження Ноябрини (Нонни) Мордюкової у «станиці Костянтинівській», чи «селі Костянтинівці», яка сталася в Росії, куди була вивезена мамою маленька Ноябрина, наша велика землячка сталася не тільки через появу на мапі Костянтинівки в 1932 році,  але і через тимчасову втрату історичної пам‘яті за совєцьких часів.

І.Бредіхін, виклач історії КВПУ