Дитячий садок по вулиці К.Либнехта

Дитячий садок по вулиці К.Либнехта

Цього дитсадка на 92-му кварталі по вулиці К.Либнехта вже нема. А 30 червня 1955 року комісія міськвиконкому приймала до експлуатації цю відомчу будівлю металургійного заводу ім.Фрунзе.  Напередодні події і з‘явилося в “Прапорі індустрії” це фото. Саме в 1954-1955 роках і було введено в експлуатацію той район нашого міста, що зветься “квартал”.

До речі, в 1955 році підприємствам міста було асігновано (повернуто держпланом з їх власних прибутків) на житлове і соціальне будівництво 17,5 млн рублів. Але вони спромоглися на початок грудня освоїти тільки 14,8 млн рублів, це є 85%. Ще гіршим стан речей був з житловим будівництвом. В експлуатацію необхідно було ввести 9,129 квадратних метрів житла, а змогли тільки 5,527 м², що склало лише 60,5 відсотків плану.

Заводи будували довго, працювала некваліфікована робоча сила. Панував ручний труд, про “передові методи” робітники яких, як годиться, відволікали з основного виробництва обіцянкою дати квартиру, не мали і гадки, то ж, кульгала дисципліна, а якість була низькою.

Не тільки Америка, але і постала з післявоєнних руїн Західна Європа, перейшли вже на  промислові технології залізобетонного будівництва, а в “прогресивному” СРСР до впровадження чергових капіталістичних запозичень, перших “хрущовок” ще, було кілька років.

І останні землянки “будівників комунізму” будуть ліквідовані в нашому місті тільки наприкінці 1950-х.

І. Бредіхін,  викладач історії КВПУ