Чому на ніч смартфон краще відкладати подалі

Для сучасної людини смартфон – це інструмент для спілкування, роботи, розваги, освіти. Через це компактні гаджети практично постійно знаходяться в руках своїх власників або де-небудь в зоні швидкої досяжності. З настанням ночі Самсунг Галаксі А52 і інші мобільні пристрої кладуть на прикроватні тумбочки, а то і безпосередньо під подушку.

Проте останні дослідження вчених переконливо довели, що під час сну краще тримати мобільні подалі. Чому? На це є як мінімум три причини:

  1. Проблеми із засинанням. Напевно багатьом знайома ситуація, коли ви вже готові заснути, але наостанок вирішуєте перевірити пошту або переглянути профіль у соціальних мережах. Що відбувається в цей момент найчастіше? Правильно: ви «залипаєтеі» в екрані на годину і навіть більше, втрачаючи при цьому дорогоцінний час відпочинку. Перегляд розважальних відео, онлайн-ігри, читання новин – все це стимулює діяльність мозку, викликає сплеск адреналіну. Це бадьорить настільки, що навіть після того, як Самсунг Галаксі А52 або інший смартфон вже відкладений убік, ви не можете заснути ще досить довго. Наслідками цього стають хронічне недосипання, відсутність бадьорості вранці, занепад сил. Щоб виключити такі ситуації, мобільний телефон краще відкладати подалі за годину-півтора до відходу до сну.

  2. Збої циклів сну і неспання. Організм людини в ідеалі налаштований таким чином, щоб зануритися в сон з настанням темряви і прокидатися з першими променями сонця. Для цього зі зниженням рівня освітленості починає вироблятися спеціальний гормон – мелатонін. Він розслабляє тіло, заспокоює мозок і сприяє повноцінному сну. Але ритм сучасного життя вносить в цю бездоганну систему свої корективи. Одним з факторів, що негативно впливають на цикл сну, є синє світло від дисплея смартфонів. Через нього внутрішній годинник нашого організму збивається, вироблення мелатоніну порушується. Тому після перегляду стрічки або читання з екрану так складно заснути. Щоб уникнути цих небажаних наслідків, мобільний телефон краще не використовувати за годину-дві до відходу до сну. Якщо ж це неможливо, тоді варто встановити на екран спеціальний фільтр синього світла або активувати опцію «нічний режим», при якій спектр світла змінюється.

  3. Випромінювання від смартфона. Достовірних підтверджень того, що випромінювання від сучасних смартфонів негативно впливає на здоров'я, немає. Проте, всі ми розуміємо, що в якійсь мірі підпадаємо під радіочастотний вплив в той час, коли апарат знаходиться безпосередньо біля нас. Щоб виключити всі ризики, краще привчити себе відкладати мобільний подалі від ліжка на час сну. Особливо не рекомендується залишати телефон під подушкою: це небажано не тільки через випромінюваних пристроєм хвиль, а й тому, що без вентиляції техніка може перегрітися і вийти з ладу.

Дотримуйтесь цих рекомендацій, і використання смартфона стане більш безпечним, а ваш сон - більш комфортним і здоровим.