Наша история

Про таке

31 марта 1917 года в Россию из эмиграции возвратился Георгий Плеханов. На Финляндском вокзале приехавшего Плеханова ждала более чем скромная встреча. Меньшевики, ставшие после победы Февральской революции одной из правящих партий, руководящих ролей ему не предлагали.
/ /
На сайті Костянтинівської міської ради за підписом Давидова і Розумного з’явилася фраза: «22 червня виповнюється 79 років з початку Другої світової війни».
/ /
У 1939 році, 1 вересня Німеччина та її союзник Словаччина нападають на Польщу. 3 вересня Велика Британія та Франція оголошують війну агресору. Друга світова приходить до Європи. При переході у наступ, союзники відтісняли б нацистську Німеччину за Рейн і надалі майже унеможливлювали б життя Гітлеру.
/ /
Знайшов в Інтернеті “Альбом з історії В.К.П.(б) під загальною редакцією директора Музею Революції Союзу РСР С.І. Міцкевича складений науковими співробітниками музею”. Альбом виданий самим Музеєм Революції у Москві у 1926 році. В альбомі є фотографія, яка називається “С.-Д. фракція 2-ї Державної Думи”.
/ /
24 серпня 1939 р. Варшава з газет та радіоповідомлень узнала про договір між Гітлером та Сталіним. Організатор УПА “Поліська Січ” Тарас Бульба-Боровець в цей час знаходився саме у Варшаві. У спогадах він описує ситуацію, яка склалася у Польщі напередодні війни: “Паніка на біржі, на товаровому ринку.
/ /
З радянською символікою вшанування взяття Рейхстагу в Берліні в травні 1945 можна порівняти американську символіку підняття прапору над горою Сурібаті у лютому 1945 на японському острові Іводзіма.
/ /
Війни закінчуються не тільки мирними угодами, територіальними поступками і т.і., але ще і “Прапорами перемоги”, які здіймають над столицею переможеного ворога, чи панівною горою поля бою. Друга світова в Європі закінчилася 1 травня в захопленому Берліні. Саме 1 травня “Прапор перемоги” був встановлений над Рейхстагом.
/ /
Насправді правдиве історичне дослідження на тему українського внеску у другу світову війну ще не написане. І чи буде воно зроблене найближчим часом? Дуже багато різновекторних політичних державних замовлень та зацікавленостей в українському питанні переплетено.
/ /
Відомий харківський історик, співробітник Українського інституту національної пам'яті, дослідник архівів КДБ, Едуард Зуб надіслав нам копію цього листка та написав:
/ /
В 2011 году в мировом прокате вышел воистину пророческий фильм знаменитого режиссера Стивена Содерберга о глобальной вирусной пандемии «Заражение». Мэтт Деймон в главной роли: паника в США, десятки миллионов жертв пандемии, а главное ощущение, что фильм о современном мире, охваченном пандемией коронавируса.
/ /
Лидером по смертности от COVID-19 является Италия. Там умерло более 10% от общего количества зарегистрированных случаев – 11 591 человек из 101 739. Выздоровели в Италии 14 620 человек. Гибель медперсонала уже составила 63 человека.
/ /
Наиболее вероятной версией возникновения Covid-19 мне представляется следующая. В конце 2019 года в Китайской Народной Республике произошла вспышка новой коронавирусной инфекции с эпицентром в городе Ухань (провинция Хубэй). Сами китайцы поначалу посчитали вспышку природной по причинам возникновения.
/ /
За время, пока скульптуры живут в нашей мастерской, мы узнали много интересного об истории их создания, о скульпторе и его жизни. Мы успели к ним привыкнуть, подружиться и дали им имена.
/ /
Друзья мои! возьмите посох свой, Идите в лес, бродите по долине, Крутых холмов устаньте на вершине, И победите вируса-корон!
/ /