Наша история

Про таке

Були часи, коли війна сама себе годувала. Олександр Македонський дійшов зі своїм військом до Індії, але де б не був, його військо саме себе забезпечувало всім необхідним за рахунок пограбування місцевого населення. Як казали і через тисячу років після античної епохи: “Війна сама себе годує”.
/ /
У січні 1896 року В.І. Ленін починає працювати над книгою “Розвиток капіталізму в Росії”. У квітні 1899 року книга виходить. Таким чином, ми бачимо, що час праці Леніна над книгою співпадає з початком індустріального капіталістичного розвитку тієї території, яка пізніше стане нашим містом — Костянтинівкою.
/ /
Як не порівнюй дві монархії на зламі віків і епох (та двох монархів Миколу ІІ та Леопольда ІІ — російського і бельгійського) - треба визнати, бельгійцям дуже пофартило. По-перше, Леопольд був хоча і ласий до грошей, безпринципний у засобах свого власного збагачення, та він дурнем не був.
/ /
Афанасій Федорович Кочура (Кочур) народився 18 липня 1905 року в невеликому місті Кролевець Сумської області, який відомий своїм художнім ткацтвом. Як письменник дебютував в 1945 році повістю про боротьбу проти німецьких окупантів «Сім'я Сокорін» ( «Українська література» №12).
/ /
В кінці сторіччя ХІХ — на початку ХХ сторіччя на сантуринівських заводах майбутньої Костянтинівки зіткнулися дві цивілізації: європейська та російська. Як нам їх порівнювати?
/ /
Десь понад місяць тому мені сталося побувати на Новоселівському кладовищі. На цвинтарі зустрів ще одного костянтинівського краєзнавця — Миколу Сєрова. Це він вказав на незадовільний стан, в якому знаходиться поховання листопада 1974 року, могила Почесного громадянина нашого міста, Васюшкіна Петра Костянтиновича.
/ /
31 марта 1917 года в Россию из эмиграции возвратился Георгий Плеханов. На Финляндском вокзале приехавшего Плеханова ждала более чем скромная встреча. Меньшевики, ставшие после победы Февральской революции одной из правящих партий, руководящих ролей ему не предлагали.
/ /
На сайті Костянтинівської міської ради за підписом Давидова і Розумного з’явилася фраза: «22 червня виповнюється 79 років з початку Другої світової війни».
/ /
У 1939 році, 1 вересня Німеччина та її союзник Словаччина нападають на Польщу. 3 вересня Велика Британія та Франція оголошують війну агресору. Друга світова приходить до Європи. При переході у наступ, союзники відтісняли б нацистську Німеччину за Рейн і надалі майже унеможливлювали б життя Гітлеру.
/ /
Знайшов в Інтернеті “Альбом з історії В.К.П.(б) під загальною редакцією директора Музею Революції Союзу РСР С.І. Міцкевича складений науковими співробітниками музею”. Альбом виданий самим Музеєм Революції у Москві у 1926 році. В альбомі є фотографія, яка називається “С.-Д. фракція 2-ї Державної Думи”.
/ /
24 серпня 1939 р. Варшава з газет та радіоповідомлень узнала про договір між Гітлером та Сталіним. Організатор УПА “Поліська Січ” Тарас Бульба-Боровець в цей час знаходився саме у Варшаві. У спогадах він описує ситуацію, яка склалася у Польщі напередодні війни: “Паніка на біржі, на товаровому ринку.
/ /
З радянською символікою вшанування взяття Рейхстагу в Берліні в травні 1945 можна порівняти американську символіку підняття прапору над горою Сурібаті у лютому 1945 на японському острові Іводзіма.
/ /
Війни закінчуються не тільки мирними угодами, територіальними поступками і т.і., але ще і “Прапорами перемоги”, які здіймають над столицею переможеного ворога, чи панівною горою поля бою. Друга світова в Європі закінчилася 1 травня в захопленому Берліні. Саме 1 травня “Прапор перемоги” був встановлений над Рейхстагом.
/ /
Насправді правдиве історичне дослідження на тему українського внеску у другу світову війну ще не написане. І чи буде воно зроблене найближчим часом? Дуже багато різновекторних політичних державних замовлень та зацікавленостей в українському питанні переплетено.
/ /