Україна та українці

Про таке

НАШІ приїхали — перше, що захотілося сказати, коли в Центрі ГФ “Гайдамаки” (що біля скверу афганців) з’явилися ці молодяки. Особливо, коли вийшла група в однострої УПА з імітованими автоматами.
/ /
2019 год дважды знаменателен для Украины, поскольку наша православная церковь стала наконец равной в семье других православных церквей, да и еще наступил год Свиньи или поросенка, а сало от него является нашим национальным продуктом испокон веков.
/ /
Він стільки років був поряд, що здавалося, шестидесятники — наші сучасники. Стільки людей знали його особисто, і зараз просто йде вал спогадів та співчуття. Журналісти "Провінції" теж неодноразово зустрічалися з Левком Григоровичем, — перш за все, на Олексиних читаннях.
/ /
Я народилася й живу в Костянтинівці. Моя мала Батьківщина - край шахтарів і ливарників, хіміків та металургів. Територіально цей регіон України наближений до Росії, але здавна тут жили й живуть українці, більшість із яких чітко усвідомлює свою національну приналежність.
/ /
Цей місяць стає для донеччан одним з найбільш насичених подіями, пов’язаними з нашою історією та культурою. Почав його Загально-обласний Званівсько-лемківський фестиваль вертепів.
/ /
Ось вже третій рік поспіль наші друзі, студенти зі Львова приїжджають з духовно-культурною програмою до нас у м. Костянтинівку. Хто ж Вони? Це  діти нової України - молодіжне товариства "Добро", що багато зусиль та старань присвячують для формування духовності на теренах Донеччини.
/ /
11 декабря нас ожидает историческое событие — на станцию Константиновка в 15.55 часов впервые прибывает прямой поезд из Ивано-Франковска. Он еще и нумерацию имеет № 1 - вместо довоенного столичного экспресса Киев-Москва.
/ /
Хто не знає Мар'яну Садовську, подивіться в Вікіпедії і все стане зрозуміле, наскільки відома та популярна ця українська співачка, актриса, композитор, аранжувальниця, музичний драматург, викладачка, фольклористка, художниця. Вона вже багато років мешкає у Кельні, Німеччина, працює в різних країнах Європи і США.
/ /
До редакції нашої газети раптово завітав незвичайний гість — Орест Стеців, екс-голова однієї з найвпливовіших організацій української діаспори — Ліги українців Канади (ЛУК). Він розповів, що привіз нам привіт від газети “Гомін України”, офіційного органу ЛУКа.
/ /
На Хитром рынке по пятницам и субботам в рядах напротив “Юбилейного” теперь можно видеть колоритную фигуру, словно сошедшую в картины “Запорожцы пишут письмо турецкому султану”. Чорная чуприна и усы, крупная фактура, патриотическая футболка (когда прохладно - в форме бойца ВСУ) — пройти мимо невозможно.
/ /
Єднання – саме цим словом можна охарактеризувати ще одну поїздку делегації Костянтинівського району до Чернівецької області.
/ /
Краєзнавство Донеччини у надійних руках
Костянтинівська газета «Провінція» гостинно надала свою камінну залу краєзнавцям області для проведення першої воєнної звітно-виборчої конференції.
/ /
«А всім нам вкупі на землі… ти братолюбіє пошли»
Насправді весь страшний і божевільний 2014 був ювілейним роком Тараса Шевченка. І ось вже нове 201-ше народження нашого Кобзаря святкувала Україна в цей понеділок.
/ /
У часи святкування чергової річниці народження українського поета Т.Г. Шевченка ми знову згадуємо про знакову особистість митця, його творчість і долю.
/ /
Онлайнові Олексині читання – чому б і ні?
На сайті обласної адміністрації щойно з’явився такий запис: «02.02.2015 у Костянтинівському районі у режимі відео-конференції  пройшов І тур VIII Олексиних читань на тему «Олекса Тихий і сьогодення» за участю керівництва району, працівників освіти і культури, громадськості, учнів.
/ /
«Я Волноваха, я Констянтинівка, я Донбас»
У неділю, 18 січня, в Україні, а також у багатьох містах світу пройшли марші пам'яті жертв обстрілу у Волновасі. Зокрема, на Донеччині найбільш чисельні заходи були у Краматорську, Слов’янськ та Маріуполі. Там громадськість та влада організували багаточисельні ходи пам'яті жертв терору.
/ /
Давно планировали с моей подругой встретить Новый год в Карпатах: покататься на лыжах, приобщиться к атмосфере феерического зимнего отдыха, который притягивает сюда десятки тысяч людей, и не только со всей Украины...
/ /
Від фронту до Карпатських воріт
З 2 по 11 січня учні Зорянської школи Костянтинівського району мали можливість відпочити у родинах мешканців села Лісний Хлібичин  Коломийського району Івано-Франківської області. Західну Україну  відвідали 10 школярів під керівництвом учителя історії Світлани Калініченко.
/ /
В начале декабря в киевской галерее «АВС арт» открылась выставка известного горловс
/ /
Правозахисники хочуть збудувати «берлінську стіну» в головах донбасівців
«Центр Громадських Свобод» базується у Києві та займається зараз захистом прав людей, що постраждали чи страждають (наприклад, у полоні) від дій терористів. Але до Костянтинівки представники Центру приїхали не для цього. Марія Томак розповіла, що вони приїхали знімати фільм.
/ /