Донбас український

Про таке

Раз на місяць, а може, частіше, я бачу один і той же сон. Різні локації, різні моменти — я йду вулицями Горлівки і боюся, що мене пізнають і кинуть на підвал. Уві сні я стою біля магазину «Світлана», повз якого їде забитий автобус №20, і я бачу похмурі обличчя усіх пасажирів, які пильно дивляться на мене крізь вікна.
/ /
Ми зустрілися з Олегом Миколайовичем Врублевским випадково. Він підійшов до мене на вулиці та сказав, що образився на мої слова у газеті, де говорилося, що Сосюра був в Костянтинівці - коли у 50-х роках їздив із зустрічами по нашому краю, але свідчення про це загубилися.
/ /
У вівторок, коли ми вже закінчували готувати черговий примірник “Провінції”, нам подзвонив приятель редакції, учасник АТО Володимир Сізов та сказав, щоб ми підійшли на пару хвилин у кафе “Старе місто”, що поряд з нами — на вул.Олекси Тихого. Ну добре, прийшли — а тут “рояль у кустах” - Сергій Жадан!
/ /
Просторы Интернета заполнились сообщениями о начале работы над съемками фильма «Поезд: Киев-Война». Нам удалось встретиться в Константиновке с Корнеем Грицюком - режиссером и сценаристом фильма. Родился он в Донецке, где закончил филфак ДонНУ по специальности журналист.
/ /
Меня упорно не покидает ощущение, что всё целенаправлено переворачивается с ног на голову. Патриотов ненавидят, а предателей и негодяев боготворят. И над памятью издеваются как хотят.
/ /
Статут комунального підприємства «Служба єдиного замовника»
/ /
Приятель редакции — Крис Миллер, который работал на Донбассе волонтером Корпуса Мира (США), попросил нас принять на один день журналиста Джошуа Яффа, — показать город, познакомить с его жителями. Мы погуглили и чуть не упали в обморок: JOSHUA YAFFA – всемирно известный журналист, долгое время проживавший в Москве.
/ /
Підприємці з різних куточків України можуть взяти участь у фудкорті до Дня Незалежності. Вони мають запропонувати різні страви регіональної кухні.
/ /
Среди постоянной политической трескотни, нет-нет да и появится объявление о предстоящем празднике “Смолянского кулиша”. Похоже, что это действо на постоянной основе войдет в жизнь не только Ильиновской громады, но и гораздо далее...
/ /
Вперше на державному рівні була відзначена дуже важлива для нас дата — 5 липня, річниця звільнення міст Східної України від російської окупації.
/ /
По інформації прес-служба Донецької облдержадміністрації 5 липня Президент України В.Зеленський з робочим візитом відвідав Донеччину, де поклав квіти до пам’ятного меморіалу на трасі Краматорськ- Слов’янськ з нагоди 5-ої річниці звільнення міст Східної України.
/ /
12 червня переможці ІІ (фінального) етапу ХІІ Олексиних читань «Олекса Тихий і виклики нашого часу» за сприяння громадської організації «Товариство Олекси Тихого» здійснили просвітницьку подорож до Києва.
/ /
5 років пройшло, як наш герої Анатолій Водолазський вийшов під час ДНР у центр Дружківки та зробив свій подвиг — простояв 10 хвилин з прапором України, поки його не зкрутили, вибили зуби та катували.
/ /
Ця людина з квітами та вологими очима праворуч - Віктор Піткау, який приїхав з Німеччини до нашої Кіндратівки, щоб презентувати свою нову книгу про історію заснування цього села менонітами, їх роботу та життя.
/ /
Учні 2-Б класу Костянтинівського ліцею та я, класний керівник, висловлюємо подяку учням Бережанської школи-гімназії ім. Б. Лепкого за чудові вишиванки, які отримали наші Марiйка Придатченко та Микола Баркалов.
/ /
У 9 столицях світу та у 40 містах всіх областей України 18 травня відбулась акція "Україна питає: хто замовив Катю Гандзюк". Це перша всеукраїнська акція національного масштабу за останні 5 років після регіональних «Євро-Майданів».
/ /
22 травня у Дружківці на п’яту річницю акції протесту простого пенсіонера, а зараз активіста Анатолія Водолазького, який у захопленому бойовиками «ДНР» місті вийшов на центральну площу з Державним прапором України, відбудеться традиційний, щорічний захід — ДЕНЬ ГІДНОСТІ!
/ /
У 2016 році, тоді ще студентка Львівської Політехніки, після того, як на її руках вмирали хлопці з Небесної сотні на Майдані, після волонтерського перебування на передовій, ходила по львівських школах та проводила бесіди з однолітками.
/ /
Уважаемый наш читатель, ставший за последние годы другом! Ведь с нами реально остались только те, кто близок по духу. Мы вместе, задолго до войны, делали все, чтобы здесь была Украина, чтобы прекратить долголетнюю власть бандитов-регионалов, чтобы расшевелить, разбудить константиновцев защищать свои права.
/ /
В останній день зими ми, з керівництвом Товариства ім.О.Тихого, відвідали з презентацією щойно виданого Альманаху "Донбас нескорений" музей, бібліотеку та школу у Покровську та Мирнограді.
/ /