Юридическая консультация

Про таке

Питання про отримання додаткової соціальної відпустки 10 або 17 календарних днів на дітей у віці до 15 років дедалі частіше лунають від наших читачів: і жінок, і чоловіків.
/ /
/ /
Світ є театром, а люди у ньому актори. Про це давно говорив класик. А сучасна юриспруденція певною мірою теж нагадує гру. Якщо раніше ця «гра» під назвою скасування судового наказу була для її учасників цілком доступною, то сьогодні за все доводиться платити.
/ /
«Чи мав право без мого дозволу банк надати мені споживчий кредит? Коли я поповнила рахунок мобільного телефону за допомогою банківської картки, банк мене не попередив про те, що на карті недостатньо коштів.
/ /
Ось і середина літа і багато серед наших читачів міркують про відпустки. Отож, детальніше поговоримо у цій рубриці про те, що варто знати про надання щорічної відпустки.
/ /
Ми перейшли рубікон, своєрідну «крапку неповернення» до минулого.
/ /
Права та закони стосовно соціального захисту медичних працівників та чиновницький безлад стають ознакою сьогодення? Дожилися. Скандал в обласній інфекційній лікарні сусідньої Харківщини, де медпрацівники почали масово звільнятися з роботи через вкрай низьку оплату праці.
/ /
Поки більшість із нас із полегшенням зраділа так званому послабленню карантину, якось поза увагою залишається інша актуальна інформація про нові протиепідемічні заходи, які навіть викликали швидку реакцію з боку Верховного Суду України.
/ /
Уряд 20 травня за ініціативи Міністерства охорони здоров’я ухвалив рішення про послаблення карантину з 22-го числа. Йдеться про перехід до другого етапу. Така офіційна інформація розміщена на урядовому порталі.
/ /
Чим передбачено основи соціальної захищеності медичних працівників, гарантії і компенсації, що надаються їм державою за роботу в умовах підвищеного ризику для здоров’я під час ліквідації епідемії та здійснення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом?
/ /
І знову «радісна» новина: карантин продовжено до 22 травня. Але найцікавіше інше: судових розглядів адміністративних справ стосовно порушників карантину побільшало, немов грибів після дощу по всій Україні.
/ /
Чи замислювалися ви про те, які судові ризики для громадян під час дії тривалого загальноукраїнського карантину можуть зачіпати права та законні інтереси кожного? Шкода тільки, що страхові компанії навряд чи вас застрахують від адміністративних протоколів та розгляду судових справ за порушення умов карантину.
/ /
Скажіть, ви не замислилися над тим, що загальноукраїнський карантин, знову продовжений урядовим рішенням майже до середини травня, має певні соціальні ознаки? Кому найближчим часом видадуть по тисячі гривень? Ці та інші, не менш гострі запитання, все частіше лунають від наших читачів.
/ /
Поки триває загальноукраїнський карантин, поговоримо про соціально корисні правові норми Закону № 540-IX, що набув чинності 2 квітня. Незважаючи на діючі карантинні обмеження, спробуємо не впадати у відчай, а раціонально скористатися своїми правами у цих нелегких реаліях.
/ /