Леонид Гапеев

Про таке

Ми перейшли рубікон, своєрідну «крапку неповернення» до минулого.
/ /
Через зростання кількості хворих Кабмін подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. Таке рішення було ухвалено 17 червня. Очільник Уряду звернувся до керівництва МОЗ та МВС із вимогою посилити контроль за дотриманням карантинних правил.
/ /
Права та закони стосовно соціального захисту медичних працівників та чиновницький безлад стають ознакою сьогодення? Дожилися. Скандал в обласній інфекційній лікарні сусідньої Харківщини, де медпрацівники почали масово звільнятися з роботи через вкрай низьку оплату праці.
/ /
Поки більшість із нас із полегшенням зраділа так званому послабленню карантину, якось поза увагою залишається інша актуальна інформація про нові протиепідемічні заходи, які навіть викликали швидку реакцію з боку Верховного Суду України.
/ /
Уряд 20 травня за ініціативи Міністерства охорони здоров’я ухвалив рішення про послаблення карантину з 22-го числа. Йдеться про перехід до другого етапу. Така офіційна інформація розміщена на урядовому порталі.
/ /
Чим передбачено основи соціальної захищеності медичних працівників, гарантії і компенсації, що надаються їм державою за роботу в умовах підвищеного ризику для здоров’я під час ліквідації епідемії та здійснення заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом?
/ /
І знову «радісна» новина: карантин продовжено до 22 травня. Але найцікавіше інше: судових розглядів адміністративних справ стосовно порушників карантину побільшало, немов грибів після дощу по всій Україні.
/ /
Чи замислювалися ви про те, які судові ризики для громадян під час дії тривалого загальноукраїнського карантину можуть зачіпати права та законні інтереси кожного? Шкода тільки, що страхові компанії навряд чи вас застрахують від адміністративних протоколів та розгляду судових справ за порушення умов карантину.
/ /
Скажіть, ви не замислилися над тим, що загальноукраїнський карантин, знову продовжений урядовим рішенням майже до середини травня, має певні соціальні ознаки? Кому найближчим часом видадуть по тисячі гривень? Ці та інші, не менш гострі запитання, все частіше лунають від наших читачів.
/ /
Поки триває загальноукраїнський карантин, поговоримо про соціально корисні правові норми Закону № 540-IX, що набув чинності 2 квітня. Незважаючи на діючі карантинні обмеження, спробуємо не впадати у відчай, а раціонально скористатися своїми правами у цих нелегких реаліях.
/ /
Оскільки українські урядовці продовжили карантин до 24 квітня, та ще й додали з 6 числа більш жорсткі обмежувальні заходи, окрім постійного ходіння у масках, у наших читачів постійно виникають запитання про наболіле: як жити, працювати, якось відпочивати під час карантину.
/ /
Карантинні заходи досить швидко набрали обертів. Маємо відверто сказати про те, що соціально-правове навантаження на людину і громадянина з боку держави значно посилили. Особливо це стосується тих, хто найближчим часом повертається в Україну з інших країн світу.
/ /
Маємо нову хронологію правових подій. Президент України підписав Закон від 17 березня 2020 року № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)».
/ /
Поширення пандемії у світовому масштабі та ситуація в Україні потребують оперативних та виважених дій від посадовців різного рівня та усіх громадян. Отже, зараз докладно дізнаємося про головну оперативну інформацію, яка стосується нашого життя в нових умовах загальнодержавного карантину.
/ /
Останнім часом дуже актуальною стала проблема булінгу в закладах освіти. І ось з’явилася можливість обговорити це детальніше.
/ /
Погодьтеся, не легко жити в епоху суцільних змін і реформ. Змінюються поступово президенти і уряди країни, але залишаються правові норми, з якими маємо справу. І прикладом тому є запитання наших читачів стосовно надання послуги з постачання теплової енергії.
/ /
Сьогодні офіційно працевлаштуватися без трудової книжки переселенцю із зони АТО (внутрішньо переміщеній особі, статус якої документально підтверджується) є цілком можливим. І не тому, що зараз можна почути гасла на зразок «держава у цифрі». Варто знати: паперові трудові книжки нині діють, на електронні їх поки що не замінено.
/ /
Можливість отримати безоплатну правову допомогу, як основоположна соціальна функція цивілізованої держави, цілком реально стосується кожної людини в Україні. Отож, звернімо увагу на позитивні нововведення та нюанси 2020-го.
/ /
Життя і смерть як дві частини нашого земного буття несподівано замінюють одне одного. Дуже важко не розгубитися, не впадати у відчай у таких ситуаціях. Але смерть близьких та родичів не може стати крапкою життя.
/ /
Настали нові законодавчі реалії. Тепер будемо жити з новим Законом від 3 грудня 2019 року № 324-IX «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», що набув чинності 21 грудня (офіційне електронне першоджерело https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/324-20).
/ /