Леонид Гапеев

Про таке

Суцільна комерціоналізація нашого життя нагадує думки класиків. Отож, маємо радіти: за повітря поки ще можна не платити? А от ера доступного телебачення напередодні 30-ліття української незалежності незабаром відійде в історію цивілізації?
/ /
Нещодавні суттєві нововведення торкнулися питань розгляду звернень громадян. Отож, нашим читачам варто уважно ознайомитися із постановою КМУ від 27 листопада 2019 р. № 976 «Деякі питання Єдиної системи опрацювання звернень», яка набула чинності 10.12.2019 року. Розглянемо ці питання докладніше.
/ /
Постановою КМУ від 6 червня 2018 р. № 491 «Деякі питання освітнього омбудсмена» затверджені «Положення про освітнього омбудсмена», «Порядок та умови звернення до освітнього омбудсмена».
/ /
Чи є вихід на пенсію за вислугою років можливістю трохи перепочити, знайти нове заняття у житті? Невигадана історія офіцера запасу має стати уроком для інших, щоби грамотно відстоювати свої права в подібних ситуаціях.
/ /
Турбота про життя і здоров’я дітей на автошляхах України, безперечно, є суспільно важливою справою. Прикладом цьому останнє нововведення — Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей».
/ /
Після статті про зростання активності бажаючих отримати житлову субсидію із прикладами життєвих ситуацій більше наших читачів зацікавилися цією темою. Адже до 15 грудня ще можна встигнути подати документи, щоби призначили субсидію із жовтня.
/ /
З 1 жовтня 2019-го набула чинності постанова КМУ від 14 серпня 2019 р. № 807 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України». Тепер «Положення про порядок призначення житлових субсидій» затверджено в новій редакції.
/ /
Якось довелося трошки поміркувати: спробував уявити життя без комунальних послуг та астрономічних платіжок. Якби була можливість від усього відмовитися і залишити щось одне, то обрав би послугу з водопостачання і водовідведення? Бо без цього буде важко.
/ /
Будьте уважні та обережні, для вас є вражаюча новина: з 17 жовтня набув чинності підписаний Президентом В.
/ /
Одним із практичних нюансів військової служби — державної служби особливого характеру, є те, що у разі звільнення військовослужбовцям передбачено виплатити компенсацію за не використане речове майно. Наскільки ці правові норми виконуються на практиці? Як захищати свої права в різних ситуаціях?
/ /
Нещодавно трапилася така невигадана історія. Зателефонували знайомі. Подружня пара повернулася з Одеси до рідної домівки. Військовий офіцер-диригент звільнився зі служби на пенсію, його дружина приїхала разом з ним.
/ /
У нинішніх умовах ринкової економіки подбати про особисті соціально-економічні права варто заздалегідь. Бо нерідко певні пільги надаються лише з моменту звернення. Отож, поговоримо про те, як скористатися можливістю звільнення від сплати земельного податку.
/ /
На початку навчального року перед учнями шкіл, вихованцями дитячих садочків та керівництвом цих закладів виникає гостре питання: що робити, коли дитина не має необхідних профілактичних щеплень? Нещодавно з’явився судовий прецедент, який чітко показує позицію держави у цій темі.
/ /
Зненацька, немов грім серед ясного неба, спокійного і доволі доброзичливого пенсіонера Павла Петровича ошелешила новина: сивочолу літню людину викликають до суду в ролі відповідача?
/ /
В умовах постійної дорожнечі для багатьох працюючих є цілком законний спосіб дещо збільшити доходи та зменшити свої видатки — оформити податкову соціальну пільгу. Минулого року, можливо, дехто з наших читачів цим скористався та відчув певну економію сімейного бюджету?
/ /
В умовах суцільного здороження товарів і послуг, падіння рівня життя серед переважної більшості населення залишається простий і цілком дієвий спосіб створити інвестиції на майбутнє — оформити право власності на земельну ділянку.
/ /
Цілком реальним є право дитини легально працевлаштуватися з 15-ти років за згодою одного з батьків. Це можна зробити на канікулах або у вільний від навчання час. Аби підтримати важливу ініціативу молоді,  нам, дорослим, варто детальніше обговорити деякі нюанси, що гарантує отримання заробітку і не тільки.
/ /
Наследованием является переход прав и обязанностей (наследства) от умершего физического лица (наследодателя) к другим лицам (наследникам). Наследование бывает 2 видов: по завещанию или по закону. (ст. 1216, ст.1217 Гражданского Кодекса; далее ГК). Право на наследование имеют лица, определенные в завещании.
/ /
Якщо людина має невеликі доходи або є тимчасово безробітною з поважних причин, то варто подумати про оформлення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
/ /
Серед практично важливих нововведень Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» розглянемо ключові питання взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
/ /