Леонид Гапеев

Про таке

На початку навчального року перед учнями шкіл, вихованцями дитячих садочків та керівництвом цих закладів виникає гостре питання: що робити, коли дитина не має необхідних профілактичних щеплень? Нещодавно з’явився судовий прецедент, який чітко показує позицію держави у цій темі.
/ /
Зненацька, немов грім серед ясного неба, спокійного і доволі доброзичливого пенсіонера Павла Петровича ошелешила новина: сивочолу літню людину викликають до суду в ролі відповідача?
/ /
В умовах постійної дорожнечі для багатьох працюючих є цілком законний спосіб дещо збільшити доходи та зменшити свої видатки — оформити податкову соціальну пільгу. Минулого року, можливо, дехто з наших читачів цим скористався та відчув певну економію сімейного бюджету?
/ /
В умовах суцільного здороження товарів і послуг, падіння рівня життя серед переважної більшості населення залишається простий і цілком дієвий спосіб створити інвестиції на майбутнє — оформити право власності на земельну ділянку.
/ /
Цілком реальним є право дитини легально працевлаштуватися з 15-ти років за згодою одного з батьків. Це можна зробити на канікулах або у вільний від навчання час. Аби підтримати важливу ініціативу молоді,  нам, дорослим, варто детальніше обговорити деякі нюанси, що гарантує отримання заробітку і не тільки.
/ /
Наследованием является переход прав и обязанностей (наследства) от умершего физического лица (наследодателя) к другим лицам (наследникам). Наследование бывает 2 видов: по завещанию или по закону. (ст. 1216, ст.1217 Гражданского Кодекса; далее ГК). Право на наследование имеют лица, определенные в завещании.
/ /
Якщо людина має невеликі доходи або є тимчасово безробітною з поважних причин, то варто подумати про оформлення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
/ /
Серед практично важливих нововведень Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» розглянемо ключові питання взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
/ /
Цікавим і досить несподіваним «сюрпризом» на Різдво від законодавця для усіх пересічних українців став Закон від 7 грудня 2017 року № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
/ /
Зразкова судова справа з’явилася у Верховному Суді України за поданням судді Донецького окружного адміністративного суду Загацької Т. В. Передувала цьому наполеглива клопітка робота правозахисної громадянської спільноти. Настав час дізнатися правду, що саме в урядових постановах визнано судами незаконним.
/ /
Важко одразу збагнути, наскільки багатообіцяючим є наше життя. Сучасна історія України має поповнитися новою темою.
/ /
Сьогодні серед читачів часто виникають запитання: як зекономити на платежах за житлово-комунальні послуги? Поговоримо про найпростіші випадки, які стосуються кожного. Цілком можливо зекономити, якщо переконаєте надавачів послуг ЖКГ скасувати оплату за осіб, які фактично не проживають з вами за даною адресою.
/ /
Якщо людина має невеликі доходи або є тимчасово безробітною, то варто подумати про можливість оформлення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Особливо тим, у кого є діти. Отож, про це докладніше.
/ /
В последнее время многие из нас жалуются на незаконные действия со стороны монополистов в сфере ЖКХ. Что делать, если возникли сомнительные и зачастую необоснованные долги? Ваша платежка явно «зашкалила» суммой в сравнении с предыдущими месяцами?
/ /
Проблема вчасного отримання аліментів існує в Україні вже не один рік. Тепер той з колишніх членів подружжя, на користь якого є рішення суду про стягнення аліментів на дитину, може докладніше дізнатися про можливості захисту своїх прав.
/ /
Від боргів не варто зарікатися. Приблизно так можна озвучити відому народну мудрість, яка підтверджується свіжою і невигаданою цивільною справою, що розглядалась в Костянтинівському міськрайонному суді Донецької області.
/ /
Сьогодні участь дітей у різних конкурсах не лише дає певні творчі та професійні результати. Звернімо увагу на деякі соціально-правові можливості оздоровлення і відпочинку для переможців конкурсів, олімпіад і не тільки…
/ /
Черговим «сюрпризом» нового Цивільного процесуального кодексу України став заочний розгляд справи. Навіть окремі судді на різних блогах доволі критично висловлюються стосовно певної невизначеності цих правових норм.
/ /
Законом «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 № 2147-VIII, що набув чинності 15 грудня 2017 року названі процесуальні кодекси тепер кардинально змінені та діють в но
/ /
Серед фахівців та широкого загалу нерідко можна почути думку про те, що добре знати норми законодавства з тих чи інших питань. Але, окрім цього ще існує практика правозастосування.
/ /