Леонид Гапеев

Про таке

Поширення пандемії у світовому масштабі та ситуація в Україні потребують оперативних та виважених дій від посадовців різного рівня та усіх громадян. Отже, зараз докладно дізнаємося про головну оперативну інформацію, яка стосується нашого життя в нових умовах загальнодержавного карантину.
/ /
Останнім часом дуже актуальною стала проблема булінгу в закладах освіти. І ось з’явилася можливість обговорити це детальніше.
/ /
Погодьтеся, не легко жити в епоху суцільних змін і реформ. Змінюються поступово президенти і уряди країни, але залишаються правові норми, з якими маємо справу. І прикладом тому є запитання наших читачів стосовно надання послуги з постачання теплової енергії.
/ /
Сьогодні офіційно працевлаштуватися без трудової книжки переселенцю із зони АТО (внутрішньо переміщеній особі, статус якої документально підтверджується) є цілком можливим. І не тому, що зараз можна почути гасла на зразок «держава у цифрі». Варто знати: паперові трудові книжки нині діють, на електронні їх поки що не замінено.
/ /
Можливість отримати безоплатну правову допомогу, як основоположна соціальна функція цивілізованої держави, цілком реально стосується кожної людини в Україні. Отож, звернімо увагу на позитивні нововведення та нюанси 2020-го.
/ /
Життя і смерть як дві частини нашого земного буття несподівано замінюють одне одного. Дуже важко не розгубитися, не впадати у відчай у таких ситуаціях. Але смерть близьких та родичів не може стати крапкою життя.
/ /
Настали нові законодавчі реалії. Тепер будемо жити з новим Законом від 3 грудня 2019 року № 324-IX «Про верифікацію та моніторинг державних виплат», що набув чинності 21 грудня (офіційне електронне першоджерело https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/324-20).
/ /
Суцільна комерціоналізація нашого життя нагадує думки класиків. Отож, маємо радіти: за повітря поки ще можна не платити? А от ера доступного телебачення напередодні 30-ліття української незалежності незабаром відійде в історію цивілізації?
/ /
Нещодавні суттєві нововведення торкнулися питань розгляду звернень громадян. Отож, нашим читачам варто уважно ознайомитися із постановою КМУ від 27 листопада 2019 р. № 976 «Деякі питання Єдиної системи опрацювання звернень», яка набула чинності 10.12.2019 року. Розглянемо ці питання докладніше.
/ /
Постановою КМУ від 6 червня 2018 р. № 491 «Деякі питання освітнього омбудсмена» затверджені «Положення про освітнього омбудсмена», «Порядок та умови звернення до освітнього омбудсмена».
/ /
Чи є вихід на пенсію за вислугою років можливістю трохи перепочити, знайти нове заняття у житті? Невигадана історія офіцера запасу має стати уроком для інших, щоби грамотно відстоювати свої права в подібних ситуаціях.
/ /
Турбота про життя і здоров’я дітей на автошляхах України, безперечно, є суспільно важливою справою. Прикладом цьому останнє нововведення — Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей».
/ /
Після статті про зростання активності бажаючих отримати житлову субсидію із прикладами життєвих ситуацій більше наших читачів зацікавилися цією темою. Адже до 15 грудня ще можна встигнути подати документи, щоби призначили субсидію із жовтня.
/ /
З 1 жовтня 2019-го набула чинності постанова КМУ від 14 серпня 2019 р. № 807 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України». Тепер «Положення про порядок призначення житлових субсидій» затверджено в новій редакції.
/ /
Якось довелося трошки поміркувати: спробував уявити життя без комунальних послуг та астрономічних платіжок. Якби була можливість від усього відмовитися і залишити щось одне, то обрав би послугу з водопостачання і водовідведення? Бо без цього буде важко.
/ /
Будьте уважні та обережні, для вас є вражаюча новина: з 17 жовтня набув чинності підписаний Президентом В.
/ /
Одним із практичних нюансів військової служби — державної служби особливого характеру, є те, що у разі звільнення військовослужбовцям передбачено виплатити компенсацію за не використане речове майно. Наскільки ці правові норми виконуються на практиці? Як захищати свої права в різних ситуаціях?
/ /
Нещодавно трапилася така невигадана історія. Зателефонували знайомі. Подружня пара повернулася з Одеси до рідної домівки. Військовий офіцер-диригент звільнився зі служби на пенсію, його дружина приїхала разом з ним.
/ /
У нинішніх умовах ринкової економіки подбати про особисті соціально-економічні права варто заздалегідь. Бо нерідко певні пільги надаються лише з моменту звернення. Отож, поговоримо про те, як скористатися можливістю звільнення від сплати земельного податку.
/ /
На початку навчального року перед учнями шкіл, вихованцями дитячих садочків та керівництвом цих закладів виникає гостре питання: що робити, коли дитина не має необхідних профілактичних щеплень? Нещодавно з’явився судовий прецедент, який чітко показує позицію держави у цій темі.
/ /