І день, і рік, і все життя...

Printer Friendly, PDF & Email

У цьому році ювілей Олекси Тихого не вміщується в один день та більше схожий на ювілейний рік. Окремі заходи до його 85-річчя пройшли ще в середині січня.

Багато уваги особистості нашого земляка приділив один з найпопулярніших телевізійних каналів TVi, на якому було показано інтерв’ю з сином Олексія Івановича - Володимиром і документальний фільм, створений дружковчанами, - «Хочу бути українцем». 8 лютого в Донецькій обласній філармонії відбудеться урочистий вечір пам’яті. На першу половину лютого намічені п’яті «Олексини читання», які вперше пройдуть у два етапи: попередній — у Дружківці і фінальний - у Донецьку. А ще має відбутися презентація двотомника Тихого, поїздка переможців «читань» до Києва, на Байкове кладовище, роботи з відновлення батьківської хати Олекси в Іжiвці, велоперегони, спортивні змагання і т.д.

Безпосередньо, в день ювілею, 27 січня, головною родзинкою став святковий захід в клубі-музеї Костянтинівського району, який було проведено з ініціативи і під егідою райдержадміністрації. Тривав він близько двох годин і пройшов яскраво та барвисто, з великим натхненням і любов’ю до ювіляра. У сценарій вечора (його вела директор районного народного клубу-музею Л.Кілко) органічно впліталися українські пісні народного хору з села Іванопілля, в якому, до речі, із задоволенням співають як дошколята, так і пенсіонерки. Природньо звучали вірші місцевих поетів Н.Штанько, А. Тарамана, Л.Березіна, також було переглянуто фільм «Хочу бути українцем». Своїми спогадами про ювіляра поділився почесний громадянин Костянтинівського району Іван Ілліч Місюра. Загалом, все пройшло дуже тепло, задушевно, з щирою любов’ю до рідної землі та її «солов’їної мови» - такими були і основні риси Олексія Івановича Тихого.

Один з гостей заходу, взявши слово, підійшов до карти Костянтинівського району і сказав, що до цих пір в культурно-історичному плані це була «біла пляма», тому що сусіди навколо давно вшановують своїх видатних земляків (Прокоф’єва, Сосюру, Гаршина, Леонтовича, Петренка). “Тепер цієї «плями» більше не буде, - сказав він. - У костянтинівців є свій видатний земляк, перед яким схиляється вся Україні, і якого визнає весь світ!»

Присутні, в тому числі заступник голови райдержадміністрації Лариса Степаненко, начальник районного відділу освіти О.Воронцова, начальник відділу культури В.Страшко підтримали ці слова і розповіли, що в цей день у всіх великих школах району були проведені уроки Олекси з хвилиною мовчання та інформацією про нашого земляка. А в Іжівці був прибраний будинок, де народився Тихий, і покладені квіти.

Є.Фіалко, В.Березін.