На суд над айдарівцями вперше в історії нашого суду з'явилися «тітушки»

Такого в Костянтинівському суді ще ніколи не було. Спочатку під суд під'їхала машина швидкої військової допомоги з червоним хрестом. Але звідти вийшли не лікарі в білих халатах, а приблизно 15 здоровенних бритоголових молодиків, дехто з яких був у спортивному костюмі. Ну як їх назвати, якщо не "тітушки", може ще "піт-булі", чи "бугаї"?

Їх зібрав військовий прокурор та провів бесіду - явно інструктаж. Потім всі вишикувалися в шеренгу та пройшли строєм один за одним за військовим прокурором Серафимовим. Вони пройшли повз приголомшених таким цирком громадських активістів та журналістів. Зайшли в залу. Але тут прибігла секретар судді та сказала, що ще рано - щоб всі покинули залу. Серафимов гучно скомандував: "Всі вийшли" - бритоголові чітко виконали команду, вийшовши шеренгою в коридор суду. На запитання журналістів: "А кого це Ви сюди привели?", Серафимов чомусь зареготав та сказав: "Та то ж ви привели!". Самі "тітухани", коли ми до них зверталися, відверталися та відмовлялися спілкуватися. "Блін, так нам місця не буде", - заволали активісти та проштовхнулися до дверей.

Коли прийшли судді та дозволили увійти - активісти швиденько зайняли першу лаву. Тому "прокурорським піт-булям" прийшлося стовпитися на інших. На загал на дві жіночки (Айдарівка Andriana Susak з Тетяною з "Бахмуту-українського") та три старика до зали було "нагнано" більше 30 "кремезних кабанів", та ще й зі зброєю. Окрім "тітушек" ще й були костянтинівські поліціянти (їх керівники - на рівні заступників відділку чергували внизу біля входу), патруль ВСУ, охорона суду.

Айдарівці Агапов (Яма)1991 р.н. та Фещенко (Рекс) 1976 р.н. звично розмістилися у "акваріумі", Щуров (Скіпер) 1981 р.н. разом з адвокатом Кадієвським дивилися на всіх з під стелі - монітору, по якому йшла скайп-трансляція з Бахмутського СІЗО. Ми бачили, як хвилювався та кіпішував Скіпер (він на милиці - бо треба термінове робити операцію на хребті), але звук було відключено. Головуюча суду Белостоцька представила членів суддівської колегії Наумік та Міроседі, а також військових прокурорів Серафімова та Попова. З потерпілих не було нікого.

Півтори години суддя оголошувала вирок. Після цього трійка суддів під гасла активістів «Ганьба! Смерть ворогам! Ганьба!" вийшла с залу. Але Яма та Щур усміхалися. Всі знали, що інакше не може бути. Бо залежні від прокурорських місцеві судді, не можуть робити інакше. Тому й судді промовчали про цих піт-булів, які є наругою над всім судочинством. Які в кінці сіли у швидку допомогу(!) та поїхали геть. Адвокати пішли писати апеляційну скаргу. Говорять, що доб'ються повернення справи на розгляд. А громадськість пішла писати скаргу головному військовому прокурору Матіосу на його підлеглих, що привезли "тітушек".

В.Березін

З вироком суду можно ознайомитись на сайті газети konstantinovka.com.ua