Як вибрати фотопапір для друку фотографій?

Робити вибір на користь того чи іншого типу фотопаперу слід на підставі того, які з його характеристик є важливими для конкретної мети.

Купити фотопапір

Вага та характер покриття

Різні типи покриття фотопаперу, це один з головних критеріїв вибору матеріалу, але далеко не єдиний.

Щільність паперу для друку фотографій вимірюється в г/м2 і зазвичай становить від 150 до 300 г/м2. Вона залежить від кількості тонких складових шарів. Вони теж мають свої функції та назви:

  • укладальний – перший етап у створенні будь-якого фотопаперу, на ньому тримається все інше;
  • посадковий - відіграє роль посередника між базовим листом та наступними;
  • паперовий – основний, від кількості цих шарів залежить товщина фотопаперу;
  • абсорбуючий — вбирає чорнило у верхній частині для запобігання їх розпливанню;
  • відтворюючий – безпосередньо зберігає зображення;
  • захисний – уповільнює вицвітання та забруднення.

Важливо стежити за тим, якою стороною друкувати на фотопапері, тому що шари мають чітку послідовність і їхнє порушення здатне зробити друк низькоякісним.

Для чого потрібний фотопапір?

Цей матеріал має лише одне застосування, але зустрічається і використовується повсюдно. Те, який папір краще для фотодруку тих чи інших зображень, залежить від того де вони потім будуть перебувати.

Для великих рекламних банерів, оголошень та іншого чудово підходить суперглянцевий варіант. Він досить сильно мажеться і має високу вартість, тому практично не використовується в домашніх альбомах, але щільне полімерне покриття захищає фотографії від вицвітання, залишає їхню природну яскраву кольорову гаму і високу чіткість, що вкрай важливо для широкоформатного друку.

Для побутового використання добре підійде звичайний та атласний напівглянцеві види, класичний матовий. Вони стійкі до забруднень, тому з ними нічого не станеться, якщо регулярно діставати їх з домашнього альбому та тримати в руках.

При першому використанні може виникнути питання про те, як визначити лицьову сторону матового фотопаперу. Є кілька ознак.

  1. В упаковці папір завжди лежить верхи до того, хто його розпаковує.
  2. Виворіт листа трохи жовтіший.
  3. Прямо під верхнім шаром знаходиться матеріал, трохи схожий на гуму; якщо провести нігтем по нижній стороні, він не зустріне жодних перешкод. Лицьова сторона менш гладка і більш пружна. Це відразу буде помітно при дотику.

Сумісність з принтером, що друкує

Принципова деталь, яка впливає на вибір фотопаперу для струменевого або лазерного принтера - особливості головного шару, що відтворює. Неправильний підбір матеріалу не матиме серйозних наслідків для техніки, але друк вийде неякісний, а всі переваги матеріалу зникнуть. Оптимальний варіант — використовуйте той тип паперу, який вказано в інструкції до пристрою.

Зазвичай щільність фотопаперу для струменевих принтерів має бути вищою, ніж для лазерних. Останній здатний якісно працювати з тонкими офісними листами, що практично неможливо для струмевого. Це з особливостями входження чорнила в матеріал.

Важливо стежити й за тим, щоб листи повністю поміщалися в багатофункціональний пристрій. Стандартні розміри для друку на струменевому принтері – фотопапір A4 (210×297 мм) та менше. Для великих форматів знадобляться промислові принтери. Вони найчастіше бувають лазерними, що потрібно обов'язково враховувати при купівлі матеріалів.

Відповіді на питання, який фотопапір краще для струменевих принтерів: глянцевий або матовий, однозначно дати не можна. Щоб не помилитися та отримати зображення чудової якості, обов'язково потрібно дивитися на спеціальний значок на упаковці.