Заява зелених Донеччини

В останній час з боку захоплених територій Донеччини на адресу України все частіше лунають звинувачення України у різноманітних негараздах, причому основна увага в них приділяється екологічний тематиці. Ця критика прийняла вигляд шаленої агітаційної кампанії - дуже схожій на ту, яку, як по вказівці, почали вороги України, коли Росія, знищив три сотні ні в чому неповинних людей, збила малазійський Боінг-747. Зрозуміло, що, як і тоді, так і зараз, вказівку на цю чергову інформаційну кампанію (команду “фас”) дали ляльководи з Кремля. Один за одним посипалися звинувачення української сторони: в поганому стані очисних споруд “Азовсталі”, Фенольного заводу, шахт “Селідоввугілля”, забруднення від так званих фосфорних бомб (таких, які використовувала Росія в Сирії!) тощо. Ми знаємо, в якому передкатастрофічному стані знаходяться великі підприємства-забруднювачі на території ОРДЛО (щоб знищити все навкруги, достатньо вибуху горлівського "Стиролу"), а також про наслідки закапсульованого атомного вибуху на шахті "Юнком" (які можуть потягнути радіаційне забруднення усього Приазов'я), про розкрадання українських надр в численних копанках, які залишають пособі гнійні рани на тлі українського Донбасу, варварське знищення родючих земель, які засипані відходами видобування. Але критикани української сторони про це мовчать.

Ми знали цих людей давно. Раніше їх природоохоронна робота більше походила на “політичну проституцію” - їм було однаково, на кого працювати (партія регіонів, американські та міжнародні еко-фонди та інше), аби б отримувати гроші.

Дивлячись на це, ми не можемо мовчати та заявляємо про абсолютний пропагандистський напрямок цієї навали. Ясна річ, що екопроблем у нас вкрай багато. Але головне екологічне лихо зараз — це агресія Росії проти України. Війна, головне екологічне лихо сучасності, яку вони до нас привели та назавжди поставили на себе клеймо ворогів України та цивілізації. Назавжди викреслив себе з рядів екологів, став рупором Путіна. І за це немає і ніколи не буде їм прощення.

Зелений руху Донеччини.